Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Shkopi Magjik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  27

Sa dua ta ndryshoj
Gjith' botën anemban'
Me shkopin tim magjik
Ashtu siç bën një zan'

Ta zem' se je një zan'
Se ke një shkop magjik
Më thuaj çfar' do t'bësh
Për ne të gjith' fëmijt'
Më bëj më bëj një zan'
Ta them se cila jam
Ja merr shkopin magjik
Dhe na trego çudit'
Refreni:
Un' e di ti e di
Çfar' do donte çdo fëmij'
Të kërcej' e të këndoj'
Dhe mos ta ndaloj' njeri

Sa e rrall' sa e rrall'
Si në ëndërr si në p'rrall'
Na mjafton që ta kërkojm'
Dhe në çast do ta plot'sojm'
Sapo shkopi ta takojë
Bota do ndryshoj'

Me shkopin tim magjik
Një gjë do ta ndryshoj
Në bot' të gjith' fëmijt'
Të jen' kudo njësoj

Sa shkopin ta takoj
Do hapen gjith' kufijt'
Se dua të shikoj
Të gjitha mrekullit'


Më bëj më bëj një zan'
Ta them se cila jam
Ja merr shkopin magjik
Dhe na trego çudit'
Refreni:
Un' e di ti e di
Çfar' do donte çdo fëmij'
Të kërcej' e të këndoj'
Dhe mos ta ndaloj' njeri

Sa e rrall' sa e rrall'
Si në ëndërr si në p'rrall'
Na mjafton që ta kërkojm'
Dhe në çast do ta plot'sojm'
Sapo shkopi ta takojë
Bota do ndryshoj'

La la la la la la
la la la la la la la
la la la la la la
la la la la la la


Ky tekst u dërgua nga Përralla Dhe Fëmijët

Këngë Për Fëmijë - Shkopi Magjik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkopi Magjik".
3. Video është e këngës "Shkopi Magjik", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0