Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Ditëlindja E Albanës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  53

Sot po mblidhet e gjithë klasa hop la la la
se ditëlindjen ka Albana hop la la la
ç'keni përgatitur pa ta shikojmë
një surprizë e papritur nuk e tregojmë

Si lum Albana si lum Albana
një e papritur shumë e bukur këtë mbrëmje e pret
le t'ja tregojmë ç'do ti dhurojmë
çdo shok i klasës e ka një sekret

Si lum Albana si lum Albana
një e papritur shumë e bukur këtë mbrëmje e pret
le t'ja tregojmë ç'do ti dhurojmë
çdo shok i klasës e ka një sekret

Ja filluan recitimet hop la la la
dhe pas tyre imitimet hop la la la
cilën nga mësueset do imitojmë
një nga një të gjithë me rradhë do ti shikojmë

Si lum Albana si lum Albana
një tortë e madhe e stolisur plot me lule e pret
le t'ja tregojmë le t'ja zbulojmë
me këngë e valle i urojmë 100 vjeç

Si lum Albana si lum Albana
një tortë e madhe e stolisur plot me lule e pret
le t'ja tregojmë le t'ja zbulojmë
me këngë e valle i urojmë 100 vjeç

Si lum Albana si lum Albana
një tortë e madhe e stolisur plot me lule e pret
le t'ja tregojmë le t'ja zbulojmë
me këngë e valle i urojmë 100 vjeç


Këngë Për Fëmijë - Ditëlindja E Albanës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditëlindja E Albanës".
3. Video është e këngës "Ditëlindja E Albanës", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0