Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lepurushat - Erdhi Viti I Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  66

Dhe bredhat që zbardhojnë
qëndisur me stoli
dhe lepujt lajmërojnë
se erdhi viti i ri

dhe ne do ta besojmë
se vjen me të vërtetë
kur grepat do takojnë
në orën dymbëdhjetë

ç'janë ata gaztorë
që hidhen e lodrojnë
viti që po vjen
duan ta takojnë

po ai plakush
që hecë dalë ngadalë
është viti që po shkon
dhurata do na falë
Këngë Për Fëmijë
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/07/2021
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Jorgo Papingji


Lepurushat - Erdhi Viti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdhi Viti I Ri".
3. Video është e këngës "Erdhi Viti I Ri", por nuk këndohet nga Lepurushat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 1