Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Delja Rudë Lyrics

Ju keni votuar
★★★★
Mesatarja:  4.2 / Votuan:  24

Ti moj dele, delja rudë
ti moj dele, delja rudë
a s'ma fal një qengj të butë
ver' o verë aman

a s'ma fal një qengj të butë
ver' o verë aman

Qengj të butë, lara lara
qengj të butë, lara lara

Sa t'i dal bacës përpara
ver' o verë aman
sa t'i dal bacës përpara
ver' o verë aman

Ta kullos rrugë më rrugë
ta kullos rrugë më rrugë
rrugë më rrugë e ferrë më ferrë
ver' o verë aman

sa ta nxjerr këtë pranverë
ver' o verë aman

Ti moj dele, delja rudë
ti moj dele, delja rudë
a s'ma fal një qengj të butë
ver' o verë aman
a s'ma fal një qengj të butë
ver' o verë aman


Këngë Për Fëmijë - Delja Rudë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Delja Rudë".
3. Video është e këngës "Delja Rudë", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0