Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Degjoje Kengen Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  28

E kujtova perseri
koh'n e bukur qe kaloi,
e ne zemer nje shkendi',
thell' ne zemer c'me lendoi.

Para syve si n'vegim
me kaluan ato dit'
e n'ket cast me permallim,
plot me lot m'u mbushen syte

Kujtoj t'emblen ledhati,
fjal't e tua gjithe gaz,
e prandaj me melodi,
un' nga larg ty po te flas.

Eja si ne vasheri
me guxim ti qendrom' pran',
nat' e fsheht' e kaq qet'si,
atje askush nuk na ndan'.

Jo, me kot un' s'te mendoj,
dashuria s'shuhet me,
degjo kengen qe t'kendoj
dhe atehere do m'besosh.

Mos shiko kohen qe shkoi,
flok't e tu(a) ngjyre ar,
vec kjo zemer te kerkon,
se prej saj ti nuk je ndar'.


Kenge Popullore - Degjoje Kengen Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Degjoje Kengen Time".
3. Video është e këngës "Degjoje Kengen Time", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 1