Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Një Lule Në Maj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  44

Një lule në maj, sapo kishte çelun
E këputi dimni pa e përkëdhelun
Uli kokën lulja, shoqeve ju tha:
- O sa shpejt kjo lule prej shoqnisë u nda!
Ref.:
Hajde lulja ime
Hajde se të du’.
Se pa ty moj lule
Jetën s’du me çu’!
Na u rrit kjo lule dhe na mori dhenë
Iku u largu’ për me ardhë n’pranverë.
E bukur ish lulja, sikur je dhe ti
Sa vështirë e pata që ta marr në gji.
Ref.:
Hajde…Publikimi: 18/08/2012


Kenge Popullore - Një Lule Në Maj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Lule Në Maj".
3. Video është e këngës "Një Lule Në Maj", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0