Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - O Gurbet, Gurbet I Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  34

Atje diku larg
Atje kam lanë fëmijë
Kanga më e ëmbël
Mëmëdhe je ti.
Refreni:
O gurbet, gurbet i zi
Ti më le n’vetmi.
O gurbet, gurbeti i zi
Jetën ma ke nxi!
||
Atje kam lene shok
Atje kam lene vllaznine
Fjala me e embel
Memedhe je ti
Ref
O kurbet,kurbet i zi…..
……

Atje diku larg
Atje kam lanë shtëpi.
Mendjen gjithnjë e kam
Mëmëdhe tek ti.
Ref.:
O gurbet…


Kenge Popullore - O Gurbet, Gurbet I Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Gurbet, Gurbet I Zi".
3. Video është e këngës "O Gurbet, Gurbet I Zi", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0