Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Shqipëria Konfirmon Pjesëmarrjen Në Eurovision


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
[24-09-2015]
Shqipëria sot ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në edicionin e radhës të Eurovizionit, festivalit të muzikës evropiane që vitin tjetër mbahet në Stokholm.

Festivali do të mbahet në 10,12 dhe 14 maj, ndërsa Shqipëria tanimë ka hapur konkursin për pranimin e këngëve në Festivalin e Radio Televizionit Shqiptar.

Këtë vit, Shqipërinë e përfaqësoi në Eurovizion këngëtarja Elhaida Dani, e cila përfundoi në pozitën e 17-të në finale. Shqipëria për herë të parë në Eurovizion ka marrë pjesë në vitin 2004, kur Anjeza Shahini u radhit në vendin e shtatë.

Rona Nishliu ende mbetet suksesi më i madh shqiptar në këtë festival, e cila në vitin 2012-të u radhit e pesta në finale
 (Kult Plus)Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet