Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


2 Fjalë Për Klipin E Ri “N'kufi Të Vjetër”


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
[11-04-2014]
Me rastin e 15 vjetorit të Betejës së Koshares, është publikuar kënga me videoklip e titulluar "N'kufi të Vjetër".

Bëhet fjalë për një projekt audio-vizual, i cili është realizuar në shenjë të 15 vjetorit të Betejës së Kosharës. Videoklipi i këngës është publikuar më 9 prill në RTK, pikërisht me rastin e 15 vjetorit të heqjes së kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Në këtë këngë marrin pjesë disa këngëtarë (sipas radhës në tekst):
Ismet Bexheti, nga Maqedonia
Edona Llalloshi, nga Kosova
Malësori, nga Mali i Zi
Lori, nga Shqipëria
Shemi, nga Kosova
Besart Ahmeti, nga Kosova
Kujtim Selimaj, nga Kosova
Teuta Shabani, nga Lugina e Preshevës

Këngëtarët janë nga trojet e ndryshme shqiptare, ashtu siç ishin edhe pjestarët e Brigadës 138, "Agim Ramadani".

Videoklipi i punuar nga EMF Creative përmban xhirime nga bjeshkët në regjionin e Koshares, xhirime nga realizimi i këngës në studio dhe xhirime origjinale nga koha e luftës.

Teksti i këngës është shkruar nga Naime Beqiraj, kurse muzikën e ka punuar Korab Shaqiri.

Ky projekt është realizuar me pjesmarrje vullnetare dhe pa implikime financiare.
 (Telegrafi)

      Kengetare Te Ndryshem - N'kufi Te Vjeter [Teksti dhe Klipi]


Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet