Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Një Koncert Për Fëmijët Jetimë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
[21-05-2014]
Disa nga emrat më të njohur të skenës sonë ditën e djeshme (e martë) nuk e kanë pritur në ndonjë koncert të zakonshëm ku për punën që bëjnë marrin edhe riskun e tyre.

Vedat Ademi, Sidrit Bejleri, Venera Lumani e Lind Islami, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve Jetimë kanë vendosur ta kalojnë pranë fëmijëve në një koncert kushtuar atyre.

Këtë e ka bërë të ditur këngëtari Ademi në faqen e tij zyrtare ku ka shkruar. “Në koncertin për fëmijët jetimë... Ndoshta nuk mund ta përfytyrojmë dot se si është të jesh jetim pasi jemi rritur në gjirin e familjes, por për arsye të ndryshme këtyre njerëzve ju ka munguar dashuria prindërore dhe atmosfera e familjes... Sot bashkohem me ju dhe si prind ju dëshiroj më të mirat në jetë... Zoti ju bekoftë! Përqafim i ngrohtë nga unë Vedat Ademi, Sidrit Bejleri, Venera Lumani dhe Lind Islami”, ishte ky mbishkrimi i Vedatit, ndërsa ky xhest është komentuar me shumë admirim nga mijëra shqiptarë.
 (Tribuna)Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet