Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kengetare Te Ndryshem - Lujma Belin Lujma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lujma Belin Lujma".
3. Video është e këngës "Lujma Belin Lujma", por nuk këndohet nga Kengetare Te Ndryshem.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kengetare Te Ndryshem - Lujma Belin Lujma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

23/07/2009

2009-07-23T09:52:41+00:00I

lujma belin lujma
te dua te dua
zemra ime rreh tik tak
ti me ndeze dashuri
ti kerceve ma lun belin
te dua te dua
ti me ben mua te pi
une ne ty kam ra ne dashuni

refreni2x
lujma belin lujma
te dua te dua
ti kerceve me gezo
o zemren time pesh ma qon

II

ne pranvere kur qelin lulet
do ti mledh lulet per ty
me fustanin me te bukur
do ti sjell dhurta per ty
buza jote trendafil
syri yt me fik ne shpirt
me beso pak ty te lutem
e me jep shprese ne dashuri

refreni2x
lujma belin lujma
te dua te dua
ti kerceve me gezo
o zemren time pesh ma qon


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti
Më Shumë Këngë Nga Kengetare Te Ndryshem:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë