Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kengetare Te Ndryshem - Shqip Kombetar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqip Kombetar".
3. Video është e këngës "Shqip Kombetar", por nuk këndohet nga Kengetare Te Ndryshem.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kengetare Te Ndryshem - Shqip Kombetar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

1 🔥

Featuring

Shkurte Fejza

Featuring

Nikollë Nikprelaj

Featuring

Shaqir Cërvadiku

Featuring

Mahmut Ferati

Featuring

Rifat Berisha

30/05/2012

2012-05-30T13:36:17+00:00(Kendojne: Shkurte Fejza Nikolle Nikprelaj Shaqir Cervadiku Mahmut Ferati & Rifati)

T'njefsha t'miren nane Shqiperi
Sot m'kan thirr vllaznit e mi
Ne Prishtine jan mbledh te tan
Jan bo bashk me knu nji kange

Sa me gezim vllazen ju prita
Te lumte na qe na erdh dita
Me i ba bashke trojet e vjetra
Se ne kufit jan met veq letra

Prej Cameria kur u nisa
M'ka percjell burrat me plisa
Tre kufij perpara me dolen
Vetem Shqip te tret me folen

Prej Presheve kur jam nis
Nji Shqiponje kish ardhe n'prag tshpis
Si me dit ku kam me mrri
Dej n'Prishtine mka bo shoqni

Mue fjalen kur ma cove
N'kam u nisa prej Tetove
Shqip m'folshin qiell e tok
Sharri rrafsh vlla mu ka doke

Edhe une prej Malsise t'Madhe
Bjeshkve kam jam nis kesaj rradhe
Gjitheve bashk kur ju kam gjet
Gezim ma t'madh skam pas ne ket jet

Ref. 2x
Sot prejt gezimi pikon loti
Nji Shqiperi e ka fal Zoti
Na jem gjashte vllazen Shqiptar
Kenga jon bashkim Kombetar


Ky tekst u dërgua nga altin
Më Shumë Këngë Nga Kengetare Te Ndryshem:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet