Kennz
Kennz
Kennz
  • Emri i Vërtetë:
  • Kennz Rushiti:
  • Vendlindja:
  • Mitrovica Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Ditëlindja:
  • 17 Shkurt
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Kennz është këngëtar dhe autor këngësh. Rap-artisti i ri Kennz Rushiti ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor. “Mos ja fut” titullohet kënga e tij e re e zhanrit hip-hop, e cila është punuar nga Arian Demaj. Vargjet e tekstit i ka shkruar vet rap-artisti, duke artikuluar kështu një tekst revolte për një ngjarje që ndodh në ditët e sotme. Ky nuk do të jetë projekti i tij i vetëm muzikor, pasi Kennz pritet që në vazhdim të publikojë edhe këngë të tjera.

Më datë 12 Prill 2016, Bryte & Kennz publikojnë videoklipin "Quick".

Më datë 4 Qershor 2016, Kennz Rushiti publikon videoklipin "Double 7".

Më datë 4 Janar 2018, Kennz Rushiti publikon videoklipin "Selling". Për videon është kujdesur Mood Music, i cili e ka bërë edhe vijën melodike. Reperi është kujdesur për ta shkruar tekstin e këngës.

Më datë 6 Maj 2018, Llonkku publikon videoklipin "Me Tezaka", në bashkëpunim me Kennz.

Më datë 2 Dhjetor 2018, Kennz publikon videoklipin "Ke Mem Ni". Projekti muzikor është realizim nga Binnay dhe produksioni muzikor New Wave Music. Regjia është realizuar nga Arban Osmani, derisa editimin e ka bërë Ardian Kutllovci. Egzon Sahiti është aktori protagonist në videoklip.

Më datë 16 Maj 2019, Kennz publikon videoklipin "Alkooli". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kennz.

Më datë 16 Nëntor 2019, Kennz publikon videoklipin "Drama". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kennz.

Më datë 10 Qershor 2020, Kennz & Ari publikojnë videoklipin "Ani Ani".

Më datë 27 Shtator 2020, Bimbimma, Nush, Ari, Il Ghost, Kennz, Meriton & Marin publikojnë videoklipin "Jackpot".

Më datë 18 Dhjetor 2020, Kennz publikon videoklipin "Tavnik Mahalla". Teksti i këngës u shkrua nga Kennz.

Më datë 25 Mars 2021, Kennz publikon videoklipin "Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Kennz.

Më datë 1 Korrik 2021, Kennz publikon videoklipin "Maria". Teksti i këngës u shkrua nga Kennz.

Më datë 9 Tetor 2021, Nush, Kennz, Grido, Il Ghost, Bardhi, Ari, Meriton & Matolale publikojnë videoklipin "Jackpot II", në bashkëpunim me Meriton Mjekiqin. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 26 Dhjetor 2021, Kennz publikon videoklipin "Pse". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kennz.

Më datë 27 Shkurt 2022, Kennz publikon videoklipin "Si Ty". Teksti i këngës u shkrua nga Kennz.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2