Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kevin Çika
  • Vendlindja:
  • Kukës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Maj 2002
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Kevin Çika është poet. Kevin Çika ka lindur dhe jeton në qytetin e vogël të Kukësit. Ai ka studiuar në shkollen 9 vjeçare "Avni Rustemi" dhe aktualisht studion në shkollën e mesme "Havzi Nela". Pasioni i tij per letersine ka lindur qe ne moshen 10 vjeçare,teksa niste të bënte hartimet e para.Këtë talent ai e ka trashëguar nga mamaja dhe daja i tij.Dhe në vitet që vijuan,pasioni i tij sa vinte e rritej.Letërsia për Kevinin është "ushqim i shpirtit".Duke shkruar,ai arrin të shpalosë vetveten,në formën më të plotë dhe spontane.Kevinin e frymëzon natyra e gjallë,jeta dhe bota e brendshme e njeriut.Ai ka në plan të botojë një libër me poezi.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë:  Kevincika  

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist