Tema: Poezi Për Atdheun

Deti

Në detin e kaltër,
anija po lundron.
Në qiellin e kaltër,
shqiponja po fluturon.

Gjithçka po më pëlqen,
në këtë kaltërim,
deti,shqiponja dhe atdheu im.

- poezi nga Kevin Çika


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6