Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Natyrën

Plazhi

Në plazh me fëmijërinë time.
seç u takova.
Valët e detit lodrojnë si ngaherë,
përhapenë dhe shkumojnë në breg.
Në qiell zë të ndroçojë,
Dielli i florinjtë.
Deti i kaltëremë mua larg më çon.
Mendimet dhe ndjenjat fluturojnë,
si pulëbardhat në brigjet e virgjëra.

- poezi nga Kevin Çika


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet