Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kohët Koprace

Kohët ikin,vrapojnë
treten...
vrapojnë në pambarim,
jetojnë në përjetësi,
humbasin në humbëtirë,
E njerëzit hanë pak nga ajo,
ushqehen dhe kurrë nuk dinë
të ngopen...
lypin nga kohët pasanike
që u dhurojnë kopracinë

- poezi nga Kevin Çika


- Poezia u dërgua nga Kevincika -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet