Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kia
  • Emri i Vërtetë:
  • Kiad Veseli
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.2 / Votuan:  119
Këndon kryesisht: hip-hop

Kia është këngëtar i njohur. Emri i vertet i tij Seid Veseli dhe eshte kantautor i njohur per promovimin e reperve të rinj. Kia filloi me MitroRecords me nje grup te madh e me pastaj erdhi ideja per ndryshim Felon Records Kia&Cufa (Isuf Sejdiu) dhe pas shume e shum evitesh Kia Felon i vetem duke mos e tradhtuar asnjeher Felon-in!

Në Maj 2013, Kia merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Kjo Ngjarje".

Më datë 3 Tetor 2013, Kia publikon videoklipin "Fellon O Fell".

Në vitin 2014, Kia publikon albumin "N Kit Far Andrre".

Në vitin 2016, Kia publikon albumin "Mshelma Perden".

Në Dhjetor 2017, Kia merr pjesë në Shkodra Fest 3 me këngën "Dashni".

Kia pauzoje me muzik për disa vite, por u kthye prap dhe tani pritet që të publikojë albumin "Durt e Zhyta".

Më datë 9 Mars 2020, Kia publikon videoklipin "Çka Po Don". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Feloni  

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist