Kia
Kia
Kia
  • Emri i vërtetë:
  • Seid Ibrahimi
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Kia është këngëtar i njohur. Emri i vertet i tij Seid Ibrahimi dhe eshte kantautor i njohur per promovimin e reperve të rinj. Kia filloi me MitroRecords me nje grup te madh e me pastaj erdhi ideja per ndryshim Felon Records Kia&Cufa (Isuf Sejdiu) dhe pas shume e shum evitesh Kia Felon i vetem duke mos e tradhtuar asnjeher Felon-in!

Në Maj 2013, Kia merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Kjo Ngjarje".

Më datë 3 Tetor 2013, Kia publikon videoklipin "Fellon O Fell".

Në vitin 2014, Kia publikon albumin "N Kit Far Andrre".

Në vitin 2016, Kia publikon albumin "Mshelma Perden".

Në Dhjetor 2017, Kia merr pjesë në Shkodra Fest 3 me këngën "Dashni".

Kia pauzoje me muzik për disa vite, por u kthye prap dhe tani pritet që të publikojë albumin "Durt e Zhyta".

Më datë 9 Mars 2020, Kia publikon videoklipin "Çka Po Don". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 8 Shkurt 2023, KIA & ERO publikojnë videoklipin "Falltore". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Kia. Videoklipi u prodhua nga A Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga ERO (Eroll Osmani).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Feloni Feloni  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0