A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kida

M'ke Rrejt ➡ Μου 'πες ψέματα

 Shqip ➡  Greqisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: G. Drossos


M'ke Rrejt

S'po du me m'kërku falje
Maj për veti fjalët
Je konë i vetmi
Që kom dasht ngat me majt

Ti je konë krejt çka i pata
E gjithçka që dashta
Vetë t'i dhashë te tona
E ti mu kurrgjo

Yeah... Ti je konë arsyeja
Që i kom çel sytë n'mëngjes
Nuk kom prit që ki me mujt ti
Me m'zhgënjy najherë

Nuk e di pse i ke keqpërdor
Krejt çka t'i kom dhonë
Unë hala nuk po besoj
Që s'dul qysh ëm ki thonë

Nuk dul qysh ëm thojshe, po
Kom besu që m'dojshe, yeah
S'e di qysh e bojshe
Se dul që m'ke rrejt

S'e di qysh e bojshe, jo
Kom besu që m'dojshe, yeah
Nuk dul qysh ëm thojshe
Po dul që m'ke rrejt

S'e kom prit
S'jom përgatit
S'kom prit që ki me pru
Ti punën me m'lëndu

Ti je konë arsyeja
Që unë natën nuk kom flejt
Me pas mujt me lyp krejt botën
Ty nuk t'kisha gjet

Nuk e di as vetë pse t'i kom dhonë
Krejt që ti kom dhonë
As hala nuk po kuptoj
Pse s'dul qysh ëm ki thonë

Nuk dul qysh ëm thojshe, po
Kom besu që m'dojshe, yeah
S'e di qysh e bojshe
Se dul që m'ke rrejt

S'e di qysh e bojshe, jo
Kom besu që m'dojshe, yeah
Nuk dul qysh ëm thojshe
Po dul që m'ke rrejt


Μου 'πες ψέματα

Δε θέλω να μου ζητάς συγχώρεση
Κράτα για τον εαυτό σου τα λόγια
Ήσουν ο μόνος
Που ήθελα να κρατώ κοντά μου

Ήσουν τα πάντα που είχα
Και τα πάντα που ήθελα
Μόνη μου σου έδωσα όσα είχα
Κι εσύ σε μένα τίποτα

Ναι... Ήσουν ο λόγος
Που άνοιγα τα μάτια το πρωί
Δεν περίμενα ότι θα μπορούσες εσύ
Να με απογοητεύσεις ποτέ

Δεν ξέρω γιατί τα χαράμισες
Όλα όσα σου έδωσα
Ακόμα δεν πιστεύω
Ότι δε βγήκε όπως μου 'πες

Δε βγήκε όπως μου έλεγες, όχι
Πίστεψα ότι με ήθελες, ναι
Δεν ξέρω πώς το έκανες
Γιατί βγήκε ότι μου 'πες ψέματα

Δεν ξέρω πώς το έκανες, όχι
Πίστεψα ότι με ήθελες, ναι
Δε βγήκε όπως μου έλεγες
Αλλά βγήκε ότι μου 'πες ψέματα

Δεν το περίμενα
Δεν ήμουν προετοιμασμένη
Δεν περίμενα
Ότι επρόκειτο να με πληγώσεις

Ήσουν ο λόγος
Που δεν κοιμόμουν το βράδυ
Και να μπορούσα να ψάξω όλον τον κόσμο
Εσένα δε θα σε είχα βρει

Δεν το ξέρω ούτε η ίδια γιατί σου έδωσα
Όλα όσα σου έδωσα
Ούτε ακόμα καταλαβαίνω
Γιατί δε βγήκε όπως μου 'πες

Δε βγήκε όπως μου έλεγες, όχι
Πίστεψα ότι με ήθελες, ναι
Δεν ξέρω πώς το έκανες
Γιατί βγήκε ότι μου 'πες ψέματα

Δεν ξέρω πώς το έκανες, όχι
Πίστεψα ότι με ήθελες, ναι
Δε βγήκε όπως μου έλεγες
Αλλά βγήκε ότι μου 'πες ψέματα

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019