Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kieda Budini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Kieda Budini është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka nisur te kendoje ne moshen 3 vjeçare neper festivalet e femijeve. Me pas vazhdoi shkollen e muzikes per flaut, mirpo kengetarja e ndjente qe nuk ishte e lidhur shume me kete instrument andaj vazhdoi studimet per kanto. Deri me tani ka nxjerre disa videoklipe dhe disa kenge te cilat kane qene pjesmarrese neper festivale te ndryshme. Nje nder kenget e saja me te suksesshme eshte kenga "007" e kenduar ne vitin 2011 e cila u be hit dhe u degjua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

8 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Entela Zhula

Lola Pink

Saelma

Nidora Gjyriqi

Sheila Haxhiraj

Ertila Koka

Emmy

Inna (Ina Kollçaku)

Linda Sadiku

Adalena Seferi

Tags: Kieda Budini, Kieda, Keida, Keida Budini


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet