Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kieda Budini

Kieda Budini
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Janar 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  70
Këndon kryesisht: pop

Kieda Budini është këngëtare e njohur. Ka nisur te kendoje ne moshen 3 vjeçare neper festivalet e femijeve. Me pas vazhdoi shkollen e muzikes per flaut, mirpo kengetarja e ndjente qe nuk ishte e lidhur shume me kete instrument andaj vazhdoi studimet per kanto. Deri me tani ka nxjerre disa videoklipe dhe disa kenge te cilat kane qene pjesmarrese neper festivale te ndryshme.

Nje nder kenget e saja me te suksesshme eshte kenga "007" e kenduar ne vitin 2011 e cila u be hit dhe u degjua ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni etj.

Në vitin 2011 ajo paraqitet ne festivalin madheshtor "Kënga Magjike" me kengen "Larg teje do jem" ku nuk arrin te kualifikohet ne gjysmefinale.

Në vitin 2012 paraqitet ne festivalin prestigjjoz "Top Fest" ne edicionin e 9-të të këtij evenimenti me kengen "Sa u deshëm" nje kenge shume e suksesshme edhe pse nuk arriti te kualifikohet ne gjysmefinale ajo u pelqye mjaft mire nga publiku pasi qe u shoqerua edhe me nje videoklip te xhiruar nga Max Production duke arritur shifren e afro 200.000 klikime ne youtube.

Në Maj 2007, Kieda Budini merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Je Me Mua".

Më datë 29 Tetor 2010, Kieda Budini & Albi publikojnë videoklipin "Energji Pozitive".

Më datë 27 Dhjetor 2010, Kieda Budini publikon videoklipin "Zemrën E Ke Bosh". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në Nëntor 2011, Kieda Budini merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Larg Teje Do Jem".

Më datë 26 Mars 2012, Kieda Budini publikon videoklipin "Sa U Deshem". Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Kieda Budini merr pjesë në Top Fest 9 në vitin 2012.

Më datë 25 Dhjetor 2012, Kieda Budini publikon videoklipin "Kieda Show", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 19 Shkurt 2014, Dj.R publikon videoklipin "So Fine", në bashkëpunim me Kieda Budini.

Në Maj 2014, Kieda Budini merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ti Je Nje 0".

Më datë 23 Prill 2015, Kieda Budini publikon videoklipin "Flirt". Teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

8


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Kieda Budini »

Komente 8