Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
King Kriss
  • Emri i Vërtetë:
  • Krisi Bilaj
  • Vendlindja:
  • Spart 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Qershor 2001
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: hip-hop

King Kriss është këngëtar. Emri I tij I artit eshte Chriss emri tij nk eshte rastesor por I nderthurur emri I vertet eshte "Krisi Bilaj. Ai eshte nje rreper mjaft I perfolur dhe I talentuar ne show-bizyn Shqiptar.Edhe Pse ende I ri karriera e chriss premton shume. Chriss e ka nisur muziken fare I Vogel qysh ne vitin 2008 duke qen pjesmarres ne kompeticione Te ndryshme t medha artistike. Ne vitin 2009 chriss debutoj ne pallatin e kultures duke fituar zemren e publikut. Gjat viteve chriss u rrit akoma dhe me Shume artistikisht dhe ne vitin 2016 Chriss realizoj kengen e par me titull "ne ket nat" duke mahnitur edhe njeher publikun. Dhe ne fillim 2017 jeta e chriss filloj Te ndryshonte duke mar nje kthes muzikore pozitive, por muzika nuk eshte rastesore sepse eshte tradit e familjes Bilaj. Chriss ben me dije se rrepi qendron ne zemren e tij dhe nk do donte ta ndryshonte kete menyr Te kenduari.

Më datë 20 Korrik 2017, Chriss publikon videoklipin "Don Dale".

Më datë 9 Prill 2018, Chriss publikon videoklipin "My Love". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet