Klajdi Haruni
Klajdi Haruni
Klajdi Haruni
  • Vendlindja:
  • Korçë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Qershor 1988
  • Horoskopi:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Klajdi Haruni është këngëtar i njohur. Klajdi Haruni këngëtar shqiptar nga Korça dhe pjesetar i labelit Threedots. Ai lindi më 18 qershor 1988 në Korçë.

Në Qershor 2011, Klajdi Haruni merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Te Gjithe Sot Po Duan". Karriera e tij si kengetar do te fillonte pikerisht nga ky festival dhe me kete kenge te Flori Mumajesit.

Në Maj 2012, Klajdi Haruni merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Mamica".

Më datë 31 Dhjetor 2013, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Beqar". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 23 Tetor 2014, Klajdi Haruni & Flori publikojnë videoklipin "Lutem Une Sot". Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 5 Nëntor 2014, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Misteret". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi.

Më datë 9 Shtator 2015, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Vallja E Veres". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 26 Dhjetor 2015, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Obobo". Me këtë këngë, Klajdi Haruni merr pjesë në Kënga Magjike 2015 në vitin 2015.

Më datë 3 Gusht 2017, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin "Karma", në bashkëpunim me Bruno, Klajdi & Dj Vicky.

Më datë 16 Shtator 2017, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterja Zemres", në bashkëpunim me Klajdi Haruni. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, Bruno, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku.

Më datë 19 Tetor 2017, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Vajzat E Babit".

Më datë 17 Qershor 2018, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Mbase", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, Bruno, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Magic Eye.

Në Tetor 2018, Klajdi Haruni merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Nuk Te Dua Dot Me Pak".

Më datë 22 Tetor 2019, Klajdi & Bruno publikojnë videoklipin "Oj Lulije".

Më datë 31 Dhjetor 2019, Klajdi Haruni & Bruno publikojnë videoklipin "Plas (Remix)", në bashkëpunim me Andrea & Florin.

Më datë 8 Shkurt 2020, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Jetë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flori Mumajesi.

Në Maj 2021, Klajdi Haruni & Flori Mumajesi marrin pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "E Para".

Më datë 19 Qershor 2021, Bruno publikon videoklipin "Nina", në bashkëpunim me Flori Mumajesi & Klajdi Harunin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 1 Maj 2022, Bruno publikon videoklipin "Fatushi (Remix)", në bashkëpunim me Klajdi Haruni & Dj Vicky. Muzika e këngës është kompozuar nga Afrim Macula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Vicky. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 15 Shtator 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Xhane Xhane", në bashkëpunim me Klajdi Haruni & Brunon. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Threedots, Elinel & Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Threedots.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: rejshajredini rejshajredini  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Klajdi Haruni »

Komente 5