Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Haruni - Vallja E Veres  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Video Produksioni:

Alexander Video

Komente

Asnjë Koment

09/09/2015

2015-09-09T16:00:00+00:00Shpirti më ka mbetur bosh
Si kalohet ky trishtim
Do t'i mbledh unë disa shokë
Deri vonë ne do të pijmë
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy

Një mik nga Prishtina vjen
Rastësisht më flet për ty
Më thotë: shok, mos u mërzit
Prapë do të jeni bashkë të dy
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy


Ky tekst u dërgua nga Zm9Akordet:

Origjinalja fillon ne Fm

(Am)Shpirti më ka (Dm)mbetur bosh
(E)Si kalohet (Am)ky trishtim
(Am)Do t'i mbledh unë (Dm)disa shokë
(E)Deri vonë ne (Am)do të pijmë

(Am)Dikush gotat (Dm)i mbush plot
(E)Dikush luan (Am)në kitarë
(Am)Dhe humbas e (Dm)vij tek ti
(E)Kemi kohë ne (Am)pa u parë

Ref
(Am)Vallen do ta (Dm)marr
(C)Do ta djeg unë zjarr
(C)Si atëherë kur jemi (Dm)pa
(Dm)Të dy , (C)të dy

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy

Një mik nga Prishtina vjen
Rastësisht më flet për ty
Më thotë: shok, mos u mërzit
Prapë do të jeni bashkë të dy
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Klajdi Haruni:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet