Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Haruni - Vajzat E Babit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  37

Në humnerën e thellë ku rrashë
"O Zot" -thërrita
Se djalin dhe vajzën
amanet asaj do t'ja lija
Dashuri pa të cilën jo, jo
s'mund të jetoja
I fala hidhërimin më të madh
të jetës sime
I fala hidhërimin më të madh
të jetës sime

REF.:
Dhe ju o vajzat e babit
që në moshë të vogël ju lashë
Hidhërimin më të madh
të jetës sime kaluat
Pra, mos vajtoni,
mos qani për babin tuaj të dashur
Veç lulet më të bukura në botë
mblidhni për mua

Dhe dheu s'më treti se djalin,
desha ta rrisja vetë
Ja ngriva buzëqeshjen gruas
në buzët e saja
Se gëzimi më i madh
në jetën e saj isha unë
Hidhërimin më të madh asaj
ja fala unë
Hidhërimin më të madh asaj
ja fala unë

REF. x2:
Dhe ju o vajzat e babit
që në moshë të vogël ju lashë
Hidhërimin më të madh
të jetës sime kaluat
Pra, mos vajtoni,
mos qani për babin tuaj të dashur
Veç lulet më të bukura
në botë mblidhni për mua


Ky tekst u dërgua nga Marina


Akordet:

Në (Am)humnerën e thellë ku rrashë
(F)"O Zot" -thërrita
Se (G)djalin dhe vajzën
amanet (Am)asaj do t'ja lija
(Am)Dashuri pa të cilën jo, jo
(F)s'mund të jetoja
I (G)fala hidhërimin më të madh
të jetës (Am)sime
I (G)fala hidhërimin më të madh
të jetës (Am)sime

REF.:
(Am)Dhe (G)ju (C)o (Dm)vajzat e babit
që në moshë të vogël ju (C)lashë
(G)Hidhërimin më të madh
të jetës sime (C)kaluat
(Am)Pra, (G)mos (C-Dm)vajtoni,
mos qani për babin tuaj të (C)dashur
Veç (G)lulet më të bukura në botë
mblidhni për (Am)mua

Dhe dheu s'më treti se djalin,
desha ta rrisja vetë
Ja ngriva buzëqeshjen gruas
në buzët e saja
Se gëzimi më i madh
në jetën e saj isha unë
Hidhërimin më të madh asaj
ja fala unë
Hidhërimin më të madh asaj
ja fala unë

REF. x2:
Dhe ju o vajzat e babit
që në moshë të vogël ju lashë
Hidhërimin më të madh
të jetës sime kaluat
Pra, mos vajtoni,
mos qani për babin tuaj të dashur
Veç lulet më të bukura
në botë mblidhni për muKlajdi Haruni
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/10/2017
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Klajdi Haruni - Vajzat E Babit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat E Babit".
3. Video është e këngës "Vajzat E Babit", por nuk këndohet nga Klajdi Haruni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Klajdi Haruni:


Komente 0