Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Nje Shprese Per Jeten Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

Muzika:

Luan Zhegu

Teksti:

Arben Duka

Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Këngë e albumit:

"Talismani Pluhurosur"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 42-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

18/12/2003

2003-12-17T23:00:00+00:00STROFA 1
Pak dashuri prej zemre,kerkova un nga jeta,
Por zemren e babait,se gjeta qe se gjeta.
Eh fati i jetimit,sa larg nga syri zotit,
Ndaj jeta rrjedh e hidhur,si pikeza e lotit.

Por nje portret i dashur,me del ne enderrime,
Si drite dashurie,si shpres per jeten time,

REFRENI

Ndaj vehten se leshova,ne krah te pikellimit,
Per ju me shpirt kendova,gjith kenget e gezimit.
Jetova dhe kendova,mes shpreses edhe lotit,
Dhe fatin ja besova,gjith juve edhe zotit

STROFA 2

Ne shpirt qirinjt mu fiken,se fryu nje furtune,
Ditet e bardha iken,dhe vetem mbeta une,
Vetmia nuk me mbyti,su bera rob i saj,
Ne vit mu be shpirti,si lule celur maji

Por nje portret i dashur,me del ne enderrime,
Si drite dashurie,si shpres per jeten time


Ky tekst u dërgua nga Feidra
Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet