Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Bye Bye Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

"Strofa 1"

Qindra herë e kam menduar,
pse me ty jam dashuruar,
nuk e di përse ti më pëlqen.

Në mëngjes sa herë unë zgjohem,
unë për ty gjithmonë betohem,
dhe pse kam shumë frikë,
se më gënjen.

Dhe sa herë nëpër takime,
unë dyshoj në veten time,
por as vetes sime nuk ja them.

"Refreni"

Bye bye,
kur më thua ti bye bye,
nga mërzia për ty qaj,
se përse nuk e di, b-b-bye.

Bye bye,dhe kur ikën ti bye bye,
në çdo puthje një bye bye,
a do kthehesh se di.

"Strofa 2"

Përkëdheja jote e ëmbël,
shpesh më duket si një ëndërr,
shpesh më duket si një iluzjon.

Paradokse mbushur jeta,
me gënjeshtra e të vërteta,
Ndonjë herë as vet, nuk i beson.

Edhe qesh me veten time,
edhe qaj me veten time,
edhe jeta përsëri vazhdon.
Klajdi Musabelliu
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5
Muzika: Klajdi Musabelliu
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Saimir Gjoka


Klajdi Musabelliu - Bye Bye
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bye Bye".
3. Video është e këngës "Bye Bye", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:


Komente 0