Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Klajdi Musabelliu - Puthja e Pare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Talismani Pluhurosur"

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '05"
Ti me thua s'di te puthem
s'jam i sigurt di a s'di
jam i ri e ndoshta ndruhem
jam i ri, jam i ri
s'i kuptoj trillet e tua
ndryshe shkon e ndryshe vjen
je e sigurt se te dua
ndonjehere dhe me genjen
nuk e di ne kam gabuar
eshte e para dashuri
puthja e par qe kam provuar
sa je puthur ti... nuk e di

Une provimin e kalova
a fitova nuk e di
po kujdes se po mesova
ku do futesh mjera ti
nuk e di ne kam gabuar
eshte e para dashuri
puthja e pare qe kam provuar
sa je puthur ti s'e di.
ti kenaqesh se gabova
dhe me puthjen time qesh
tjeter puthje po provova
ndoshta ti s'do me pelqesh

REF:
Ne dy vete qe dashurohen
nje me puthjen qesh e tallet
tjetri puth me te vertete
ne dy vet qe perqafohen
njeri qan edhe permallet
tjetri nuk e di as vete
ne dy vete qe dashurohen
e per dashuri betohen
vetem nje esht i sinqerte
ne dy vete qe perqafohen
puthen, qajne e pergjerohen
vetem njeri do vertete

Une provimin e kalova
a fitova nuk e di
po kujdes se po mesova
ku do futesh mjera ti
nuk e di ne kam gabuar
eshte e para dashuri
puthja e pare qe kam provuar
sa je puthur ti s'e di.
ti kenaqesh se gabova
dhe me puthjen time qesh
tjeter puthje po provova
ndoshta ti s'do me pelqesh

REF:
Ne dy vete qe dashurohen
nje me puthjen qesh e tallet
tjetri puth me te vertete
ne dy vet qe perqafohen
njeri qan edhe permallet
tjetri nuk e di as vete
ne dy vete qe dashurohen
e per dashuri betohen
vetem nje esht i sinqerte
ne dy vete qe perqafohen
puthen, qajne e pergjerohen
vetem njeri do vertete


Ky tekst u dërgua nga vale
Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet