Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Klajdi Musabelliu - Deluzion

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deluzion".
3. Video është e këngës "Deluzion", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Klajdi Musabelliu - Deluzion  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika & Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Këngë e albumit:

"Talismani Pluhurosur"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2003

Komente

Asnjë Koment

21/11/2003

2003-11-20T23:00:00+00:00"Strofa 1"

Lojë që ndryshon, të duket deluzjon,
askush nuk di se'ç ndjej, dhe dikush të më pëlqej.

Ndoshta duhet ta pranoj, ndonëse akoma se kuptoj,
jam i vogël për ktë jet, egërsinë se njoh as vet.

Çdo gjë më provokon, kam ego të përfundoj,
atje ku dua vet, s'jam skllav, por do jem mbret.

"Refreni"

Të jetë një deluzjon, ktë jet z'do ta lejoj,
jam i heshtur s'jam naiv, dhe z'do humb të më harojnë.

Do më duhet të nxitoj, si ktë mosh unë ta largoj,
dhe pse bukur është çdo gjë,
jam i ri dhe ndoshta vonë z'dua të jetë, më jo,

"Strofa 2"

Ndoshta duhet ta pranoj, ndonëse akoma se kuptoj,
jam i vogël për ktë jet, egërsinë se njoh as vet.

Janë fjalë, që dëgjoj, sa hesht, dhe mendoj,
ndaj pres, që të kuptoj, që të vuaj mos mësoj


Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet