Më mbaj mend (për 1 muaj)


Klajdi Musabelliu - Kur Kendoj Per Ty Moj Nene

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Kendoj Per Ty Moj Nene".
3. Video është e këngës "Kur Kendoj Per Ty Moj Nene", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Klajdi Musabelliu - Kur Kendoj Per Ty Moj Nene  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  63

Komente

1 🔥

16/11/2007

2007-11-16T17:18:15+00:00"Strofa 1"

S'ka në botë më të mirë,
se sa ti moj nëna ime.

Sa e dashur, sa e dlirë,
sa puntore, dhe sa trime.

Je e mençur, je e shtrenjtë,
dhe nga goja nxjerr vec mjalte.

Kënga jote rrjedh nga zemra,
sytë e tu ç'vështrim të qartë. "2x"

"Refreni"

Ti je de,t o det i gjerë,
plot me ndjenja, ëndërrime.

Dashurinë, për atdhenë,
ma rrënjose nëna ime. "4x"

"Strofa 2"

Dashuriëe për atdheun,
për atdheun ton të shtrenjtë.

Mi skalite thellë në zemër,
se je nënëz, e vërtetë.

Ndaj të dua si vetë jetën,
kur të shoh ty të gëzuar
.
Kur këndoj për ty moj nënë,
për gjith nënat kam kënduar.."2x"


Ky tekst u dërgua nga Herin
Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet