A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Klajdi Musabelliu - Kur Kendoj Per Ty Moj Nene


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55


"Strofa 1"

S'ka në botë më të mirë,
se sa ti moj nëna ime.

Sa e dashur, sa e dlirë,
sa puntore, dhe sa trime.

Je e mençur, je e shtrenjtë,
dhe nga goja nxjerr vec mjalte.

Kënga jote rrjedh nga zemra,
sytë e tu ç'vështrim të qartë. "2x"

"Refreni"

Ti je de,t o det i gjerë,
plot me ndjenja, ëndërrime.

Dashurinë, për atdhenë,
ma rrënjose nëna ime. "4x"

"Strofa 2"

Dashuriëe për atdheun,
për atdheun ton të shtrenjtë.

Mi skalite thellë në zemër,
se je nënëz, e vërtetë.

Ndaj të dua si vetë jetën,
kur të shoh ty të gëzuar
.
Kur këndoj për ty moj nënë,
për gjith nënat kam kënduar.."2x"


Ky tekst u dërgua nga Herin


teksteshqip.com © 2007 - 2017