Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Ndodh Edhe Kështu! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Nuk e kujtoj pse jemi ndarë,
Përse të dy u bëm të huaj,
Po e mbaj mend puthjen e parë,
Atë jo kurrë se kam harruar

Dhe vjen një çast diku atje,
Në kafenenë e preferuar,
Dëgjon një zë që ti e njeh,
Që ti diku e ke dëgjuar

Atë që fliste nuk e pash,
Por në mendime jam trazuar

Ti po të duash më harro, ti po të duash zër një tjetër,
Unë jam ai ti je ajo, që dikur ishim miq të vjetër,
Sa jemi grindur jemi sharë, sa jemi puthur përqafuar,
Sa herë në mbrëmje jemi ndarë, e në mëngjes jemi pajtuar.

E ula kafen dalë ngadalë,
Më shkuan lot nga mallëngjimi,
Mendova të të them më fal,
E t’ja fillonim nga fillimi,

Dhe dola rrugës si i marrë,
U nisa për nuk di se ku,
Por s’jam i pari që jam ndarë,
Se ndodh në jet edhe kështu

Atë që fliste nuk e pash,
Por në mendime jam trazuar….


Klajdi Musabelliu - Ndodh Edhe Kështu!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndodh Edhe Kështu!".
3. Video është e këngës "Ndodh Edhe Kështu!", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:


Komente 0