Më mbaj mend (për 1 muaj)

Deshmoret

5 maji dite e shenuar,
Nga te gjithe per tu festuar,
Per te ngritur flamurin ne Vlore,
Ku jane vrare shume deshmore.

Me 28 nentor u ngrit flamuri ne Vlore,
Me kete dite rezultojne te vdekur 28000 deshmor,
Shume nena te mjera kane qare me lot,
Dhe femijet e deshmoreve vuajne edhe sot.

- Poezi nga Klaudio VilaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim