A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Kledi Bahiti & Samanta Karavella - Më Jeto


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  267

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/06/2014

2014-06-01T00:00:00

See Also

Samanta Karavella

Music:

Kledi Bahiti

Lyrics:

Olti Curri

Arrangement:

Threedots

Video Production:

Pro Video

Participating in

SVFM 2014
Rruga është njëlloj, si dikur fëmijë.
Më kujtohet mirë, asgjë nuk kisha unë.
Ëndërroja fort, që të ikja larg.
Doja shumë që të harroja varfërinë.

Oooo botë e egër, jo, nuk të fal asgjë.
Jetë e rrugës peng më mban,
çdo gabim një çmim e ka.

REF:
Më jeto, thotë jeta pa u ndalur.
Ti më jeto, një jetë ne na kanë falur.
Më jeto, nuk do të jesh ti vetëm.
Ti më jeto, të jemi bashkë dhe nesër...
Jo, mos u ndal, jo, mos u ndal.
Ty frymë të jap, ty forcë të kam.

Jo, nuk është e lehtë, që t'ja dalësh vetë.
Jeta shumë të jep, një ditë, dhe prapë ti merr...
Ajo që kaloi, na bën më të fortë.
Ti mos thuaj, nuk ja dal, sa kohë t'jesh gjallë...
Sikur veç një orë, po të zgjasë ajo.
Ti pa fund, vazhdo jeto.
Jo asgjë s'mund të ndalojë...

REF:
Më jeto, thotë jeta pa u ndalur.
Ti më jeto, një jetë ne na kanë falur.
Jo mos u ndal, jo mos u ndal.
Ty frymë të jap, ty forcë të kam...
Më jeto, nuk do të jesh ti vetëm.
Ti më jeto, të jemi bashkë dhe nesër...
Jo mos u ndal, jo mos u ndal.
Ty frymë të jap, ty forcë të kam...

Më jeto, nuk do të jesh ti vetëm.
Ti më jeto, të jemi bashkë dhe nesër...
Jo mos u ndal, jo mos u ndal.
Ty frymë të jap, ty forcë të kam...


Lyrics submited by Evae-Cards (4)

U krijua nga eraa* 2016-07-10 13:57:30
Nuk është e lehtë
Që t'ja dalësh vetë
Jeta shumë të jep një ditë
Dhe prapë ti merr
U krijua nga aM!! 2018-12-28 11:36:45
Më jeto!
Nuk do të jesh ti vetëm
Ti më jeto!
Të jemi bashkë dhe nesër
2016-07-10 13:58:13
Ëndërroja fort që të ikja larg
Doja shumë që të harroja varfërinë
2017-11-02 19:56:47
Ti mos thuaj, nuk ja dal,
sa kohë t'jesh gjallë...
Sikur veç një orë, po të zgjasë ajo.
Ti pa fund, vazhdo jeto.

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019