Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klejvis Saliaj
  • Vendlindja:
  • Ballsh 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: pop

Klejvis Saliaj është këngëtar i njohur. Profesioni dhe pasioni janë dy nga pikat e tij më të forta. Prezantimi i emisioneve te ndryshme po e ndihmon të afirmohet në fushën e moderimit, por duke mos lënë pas dore edhe këngën, që duket se është një nga pasionet e tij më të mëdha. Ka mbaruar Fakultetin e Histori Filologjise, dega gazetari. Kerkon te jete kompetitiv ne fushen e artit, eshte marre me televizion, ka studiuar gazetari, ka dale tek emisioni Troç ne TVSH. Ka kenduar ne koncerte ne Ballsh.

Në vitin 2008, Klejvis Saliaj merr pjesë në Star Academy Albania 3.

Në Nëntor 2009, Klejvis Saliaj merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Jam Une".

Në Maj 2012, Klejvis Saliaj merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Te Humbur".

Më datë 27 Dhjetor 2011, Klejvis Saliaj publikon videoklipin "Kur Perendoje", në bashkëpunim me Ina Hoxha. Teksti u shkrua nga vetë Klejvis Saliaj. Me këtë këngë, Klejvis Saliaj u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), Kënga Magjike 2011 (2011).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

Star Academy Albania

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist