Më mbaj mend (për 1 muaj)

KMC - Ndihem I Huaj (Feat. Mc Loki)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rrefreni 2x:
Me dhimbjen me te madhe ket tekst po e shkruaj
jetoj ne vend tjeter veten e ndjej te huaj
shum pytje pa pergjigje shum gabime pa rrugdalje
shum veta te zhgenjyer vetem zotit i kerkoj falje

Pjesa 1:
Kujtimet skan me vler ky kurbet na nxiu jeten
kujtimet jan harruar ne shpirt e di tverteten
dhe krismat pa pushim po zbulojn dicka te humbur
dhe fjalet pa ndalim po kerkojn dicka te lumtur
dhe jeta parasysh kalon por un nuk e shikoj
nje jet pran vendit tim esht ajo qe enderroj
nje jet pa shum probleme zgjidhjet sbehen me nxitim
sa her qe kam vepru ne shum raste kam bo gabim
edhe un vazhdoj degjoj fjale per kurbetin
aty thon esht liria po un spo ja shoh lezetin
nje moment te jetes e pash veten pa kuptim
ishte thjesht realiteti jo nuk ishte nje trillim
kam mesuar shum gjera se kur duhet dhen dorheqja
kam mesuar qe te ndaj te miren nga e keqja
u rrita rrugve dhe i njofta mir pasoja
kur plumbi dilte para nuk po pysja as per gzhojat

Rrefreni 2x:
Me dhimbjen me te madhe ket tekst po e shkruaj
jetoj ne vend tjeter veten e ndjej te huaj
shum pytje pa pergjigje shum gabime pa rrugdalje
shum veta te zhgenjyer vetem zotit i kerkoj falje

Pjesa 2:
Nje ze i thell nga lart nje rrenkim qe thell per preki
nje djal shum i merzitur qe e shkatrroj kurbeti
mendoja per ket djal se ku duhej pendimi
mendoja dhe pa fjal se ku qendron gabimi
rruga mka mesu rreziqet mu me rriten
me shoket nuk u ndava as naten dhe as diten
nuk e kuptoj ket bot un e nderova
nuk gjej rrug tani vetveten e mallkova
i vetem ne udhekryq nuk e di rrugen e duhur
ky shpirt ndron tani po kthehet si ne pluhur
zotin vetem lus qe driten tma tregoj
me shum e shum probleme kjo jet me mesoj
e me shum trishtime qe me erdhen papritur
pse zgjodha rrugen e kurbetit as vet se kam ditur
dita mduket nat errsir e thell pafund
jeta para sysh kalon por nuk e shof kerkund


Ky tekst u dërgua nga  TheMrKmc


Nuk kemi video për këtë këngë.


KMC
Publikimi: 02/11/2015


KMC - Ndihem I Huaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndihem I Huaj".
3. Video është e këngës "Ndihem I Huaj", por nuk këndohet nga KMC.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga KMC:


Komente 0