Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

KMC - Loti I Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti I Nenes".
3. Video është e këngës "Loti I Nenes", por nuk këndohet nga KMC.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

KMC - Loti I Nenes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

KMC

Komente

Asnjë Koment

19/04/2018

2018-04-19T01:06:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Loti I Nenes" kënduar nga KMC.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Muzika: KMC
Teksti: KMCDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shemsie Gashi - Loti I Nenes

Me lot neper faqe
Mka percjell tek dera
Lotet e asaj nane
Su than shum pranvera
E lakmova votren
Lakmova dynjan
Harrova shoqnin
Baben me gjith nan

REF 2X
Fjal me vend ka fol
Dikur ai i pari
Malli per familje
Djeg ma shum se zjarri

Malli i asaj nane
Nuk pom len rehat
Diten mzen te puna
Naten pom zen nshtrat
Kurr mos i lakmoni
Ketij gurbetit te shkret
Se nuk kalon njeri
Pa ja fal nji t'met

REF 4X
Fjal me vend ka fol
Dikur ai i pari
Malli per familje
Djeg ma shum se zjarri

Gëzim Ahmetaj - Loti I Nenes

Eev nuk po kam dëshir me knue
Por ma shumë du me u kallxue
Me u kallxu një histori
Në tiran u vodh një fmijë
Një vajzë tvogël 8 vjeqare
E kan marr horrat për dore
Me shami ja kan mbyll sytë
How zoti i vraft e kan grabit

Eev ka fillu vajza tuj qa
Po donë rrugën për me pa
Aman xhaxhi ku pom qoni
T'luj me shoqet pse nuk m'lshoni
Nuk dinë gja nana për mu
Tash po del për mem kërku
E kërkun nuk ka mem gjet
O kam mem la mem vu me flet

Eev Për vetur sja shtun shpejtësin
Nuk po kan hiq dhimt për fmin
E kalun te ziun kufi
E kan shit këtë vajzë n'Greqi
Kur lekt n'dorq grekt kan numru
Kriminelat fort janë gzu
Kthyn makinën për Shqipri
O britke vajza n'tok me tshti

Eev Greku fort e është munu
Këtë vajzë të vogël me pajtu
Moll të freskta donë me i dhan
Gjall spo donë vajza me i ngran
Krejtë pa prit e pa menu
Vajza shkret ne spital është shtru
Shnosh e mirë e kish ba nana
O mush 8 vjet pa ba Xhylpana

Eev ai doktor bre qoftë mallkum
Qysh ka mujt me operu
Me ja pre lëkurën thika
Raft me fjet mos e z'bardht drita
Mjeku veshken tu ja hek
Vajza shumë te është perpjek
Bari gjumi se ka zan
O bërtet vajza kuku moj nan

Eev Plotë 7mujë kjo vajz n'Greqi
7mujë nana me lot në sy
7mujë dielli pa ba dritë
7mujë ankthi ditë për ditë
Mas 7mujve një dor troket
Hapet dera shpejt e shpejt
Nana vet kur e ka pa
O fillun bashk dyat me qa

Eev faqe në faqe nan e bij
Lot e tyre varg si shij
Me fol nana nuk po munet
Zemra e saj si nuk po i shkulet
Afrohu pak moj drita e synit
Ta shoh trupin rreze dillit
Veshken tane qe tkan hek
O ska mem lan jo kurr me dek

Eev kjo është kanga pra që knova
Me zor vargjet ja rreshtova
Lotë e saj skan me u harruu
Oooo sa here kangën
O more ka me knu eeee.
Më Shumë Këngë Nga KMC:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë