Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kobra aka Helmusi - Të Uroj Fat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

- Yeah kobra, e ky sen i dedikohët krejt atyne që jonë n`dam,
T'prishun .. E jo ma shumë tri psojnë, ani kishe dashni ?!

Pyte zemrën merre, n`qoftëse t`kan therre, n`qoftëse t`kesh lere,
N`qoftëse m`lyp bjere, n`qoftëse s`don le tjetrin n`to e ke,
E t`uroj fat mbi dhe se ti për mua ma nuk je !!!

A t`kujtohët kur u ndam, kur ma jepe dorën për herë t`mram,
Ftyra dicka t`keshi, unë t`kqyra mos po kan, si dy vet n`lakmi t`asaj që quhet dashni..
Përtej asaj ku s`dishim, s`dishim ku ka kufi. Menja e madhe midis nesh e vedija e
Vogël rrafsh na bojke shpesh, e kjo botë n`a u doke gogël. Kur u qartsha si për shembull,
Me shoqe kur dilshe, "a e ke gjetë naj tjetër ti a, leje pse nuk merrshe ? " :@
- prandaj plackat ti i mledhshe, m`thojshe: kqyr far shekulli oo,
Unë e kisha prej dashnis n`shekullin e n`21-ë, u nis`she përtej rrugs,
Une knej t`thirrsha prap, plot ndodhi tilla rrall herë u kthejshe ti me vrap...
ehh qishtu koha eci, dicka ngeci, une prap po eci shpesh pa fjalë sikur memeci
dy fjalë rregullim i dickajës, ishalla ki fat e na shihmi përtej dyjajës.

Refreni:

Pyte zemrën merre, n`qoftëse t`kan therre, n`qoftëse t`kesh lere,
N`qoftëse m`lyp bjere, n`qoftëse s`don le tjetrin n`to e ke,
E t`uroj fat mbi dhe se ti për mua ma nuk je !!!

E ni kohë që shkoj, t`njejtën kohë koha shkoj, dicka po kujtoj kur s`kujtoj dicka muhoj,
Cdo kush ka ni t`kalume, ja t`mirë ja t`vrazht, gjojm rrugë kur kerri thehet e thojmë qishtu s`u dashtu.
Kush fajtor?, fajin kërkush s`ja hedh vetes, vec dicka di, që si dhamë krah t`vërtetës.
Kjo kang qudi sikur shfaqje teatrale, titullin " t`uroj fat" si serial me plot skandale.
A kena pas ditë t`mira?, s`di, s´jom i sigurt, vec ni sen e di që t`kqijat gjithmonë na kanë mujt.
Ket kang me shkrujt e di që m`shfaqet kujtimi, po ti ike nga lindja e unë nga perëndimi.
Aj princi i bardh me kali t`bardh, n`jeva shumë mirë që t`kish ardh.
E ajo princesa prej kali e rrxume ka met n`kto vargje, për mu e harrume.

Refreni:

Pyte zemrën merre, n`qoftëse t`kan therre, n`qoftëse t`kesh lere,
N`qoftëse m`lyp bjere, n`qoftëse s`don le tjetrin n`to e ke,
E t`uroj fat mbi dhe se ti për mua ma nuk je !!


Ky tekst u dërgua nga Ramoos-tba   Katileshka   MsVale09   eliesa   agroniKobra aka Helmusi
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/07/2010


Kobra aka Helmusi - Të Uroj Fat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Uroj Fat".
3. Video është e këngës "Të Uroj Fat", por nuk këndohet nga Kobra aka Helmusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kobra aka Helmusi:


Komente 0