Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kobra - Ndryshe (Feat. Unikkatil)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  63

[Kobra:]
E kom tradit familjare
N'bes mos me pre
S'jom tu i jep zor,Qet jom tu shpreh
Jom kon i pshtjellun me flamur
Kur kom le
Bash per qata
Kombi jem ka ngreh
Me bo mu nxeh edhe pak
Qes Zjerm
Laje gojen bitch
Kur fol per emen temin
Po na sheh tu ardh
Shum po ju dhem
Kush ka thon qe ska me ndodh
Ky sen po ju trem
E kom amanet prej bab's
Krahin me ja jep vetit
Mos mu dorzu
Edhe me kon nfund detit
Zemren e fort
Shok i realitetit
Han mut per ne
Ka me ju ni krisma hekrit
Mos ha mut
Me fol ti prej hate-it
Nuk e ki kerkon mas vetit
NIJ kta t'vertetit
Kallxoj edhe shtetit
Kober e Katil
Jasht planetit

[REF. Unikkatil:]
Mu njoni m'tha
Pse sbona si ata
Ja bona Jaa!!!
Se ndryshe
Jena na
E kom ni krah
Qe Zoti mu ma dha
Veq tha JA
Mos bo sikur ata

[Unikkatil:]
Ty pot ni o dhip none
Po spo di qa po thu
Po mdoket ti as veten
Spo mun me kuptu
Edhe pse qe sa vjet
Ju kom dhon lektyr
E ki planin para teje
Po spe praktikon mir
Pom dokesh patetik,Pak mu
Se sa her jom qu
Ti ki qit gjak neper gu,Kju
Lirisht thirrum polimat
Me tru si automat
Kahdo qe pia fis un
Kejt u hallakat
E ty po tjet hatri
Kur p'mi nin fjalt
E boj ma mir se ti
Se kom "IQ" ma t'nalt
Edhe kto bajagi orator ellokuent
Osht aj djali qe
E ka bo Gegnishten trend
Rrezik si Martina e Çerçiz Topullit
Intelektin me ja ndrru
Mentalitetin popullit
Katolik jom,Po sm'ha kari per fe
E njoh ni doktrin
Shqipe deri n'dhe

[REF. Unikkatil:]
Mu njoni m'tha
Pse sbona si ata
Ja bona Jaa!!!
Se ndryshe
Jena na
E kom ni krah
Qe Zoti mu ma dha
Veq tha JA
Mos bo sikur ata

[Kobra]
E kom fjalen plumb
Gati me shkrep
Ky sen si bume
Gati me djeg
Emnin Sadik
Ala je ka m'vet ?
Jo ma pidh nane
S'ki ku me gjet
O bo me fol per ket sen
Tulifar njeri
Secili ma gangsta
Veq i kshyri seri
Jeni met n'fun
S'po ju shoh prej terri
Jem ujqt e vjeter
E bojm si ktyneheri
1 milion shqipe
Per ne jon bo turm
S'blejna klikime
Pa to bojna zhurm
Rap-in s'ta lojm
Se moti e bllokum
Ha mut prej inati
Po na kem lon gjurm
Edhe nese ky sen soset
Une s'kom mo pun
Se kto fjal drejt prej zemres
Dosti jem u shkrun
Kur t'na nish ti
Prej menve t'kres lun
Na s'jem si ata,Bonu gati
Katili po gjun

[REF. Unikkatil:]
Mu njoni m'tha
Pse sbona si ata
Ja bona Jaa!!!
Se ndryshe
Jena na
E kom ni krah
Qe Zoti mu ma dha
Veq tha JA
Mos bo sikur ata


Ky tekst u dërgua nga Plaurati   GazmendKobra aka Helmusi
Featuring: Unikkatil
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/02/2016


Kobra - Ndryshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndryshe".
3. Video është e këngës "Ndryshe", por nuk këndohet nga Kobra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

6
17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Kobra aka Helmusi:


Komente 2