Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kole Oroshi - Maturantet (Feat. Astrit Mulaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Strofa I

Msimet perfunduan
ne ditar ska flet
as per not as per munges
bash i kem kaluar ditet me te bukura n'jet
s'ju harojm deri sa t'vdes
N'klasen ton te vjeter veq kujtime mbesin
per shoqnin qe e kemi pas
njeri tjetrin e kujtojm deri sa t'vdesim
lum e kend e patem n'klas

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet
Strofa II

Kjo mbremja magjike zbulon fshehtesi
qe ne zemer e kam pas
gjith kto vite ty te pate simpati
je shoqja ma e bukura n'klas
Sonte ama doren dhe vallzo me mua
nese edhe ti pranon thuaj te Dua
Dashuria let fillon

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet
Kolë Oroshi
Featuring: Astrit Mulaj
Publikimi: 29/06/2012


Kole Oroshi - Maturantet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturantet".
3. Video është e këngës "Maturantet", por nuk këndohet nga Kole Oroshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kolë Oroshi:


Komente 1