Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kolë Oroshi - Fale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mes t'Nates krisi Pllumbi
Asaj Nane i dul gjumi
Mjera Nana Mjera Nana

Brit mas saj dhe un e mori
Plot me Njerz u mbush Oborri
Mjera Nana mjera Nana

Paska mbet i vrar
Nji Shqiptar Djali i rii
Ishte Clirimtar ka luftu per Liri

Ka shpetu nga lufta Zjari
Ka shpetu nga Plumbi acarit
Sot ne Liri u vra Shqiptari

Ka me i dridh toka e deti
Der sa t'shkon vend Amaneti
Mos me u vra Shqiptart mes veti

Dhemjen sonte kush e ndal
Nana Gjakun don me Fal
E fort esht Nana
Mjera Nana

Asnji Nane mos e provoft
Kjo Gjakmarje u faroft
Lutet Nana Mjera Nana

Paska mbet i vrar
Nji Shqiptar Djali i rri
Ishte clirimtar
Ka luftu per Liri

Ka shpetu nga lufta zjari
Ka shpetu ka plumbi acarit
Sot n'Liri u vra shqiptari

Ka me i dridh Toka e Deti
Der sa te shkon vend Amaneti
Mos me u vra Shqiptart mes veti

Ka shpetu nga lufta Zjarri
Ka shpetu ka Plumbi acarit
Sot ne Liri u vra Shqiptari

Ka me i dridh toka e Deti
Der sa te shkon vend Amaneti
Mos me u vra Shqiptart mes veti
Mos me u vra Shqiptart mes veti


Ky tekst u dërgua nga berlindaist1

Kolë Oroshi - Fale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fale".
3. Video është e këngës "Fale", por nuk këndohet nga Kolë Oroshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kolë Oroshi:


Komente 1