Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kolë Oroshi - Sherbeti I Bakllaves Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

moj e mira e mahalles
sherbeti i bakllaves
ai kur pom del perpara
si bakllav me arra
n'zemer nzemer
ty te kam
veq i joti une jam
jam i pari qe tkam prek
je bakllava pa recet

REF. x2:
sherbet sherbet
sherbeti i bakllaves
t'kisha bo une muhabet
7 ditet e javes

Moj e mira e mahalles
kur po ja nis valles
ai fustanin me lara
si bakllav me arra

luje luje kete qyqek
luja baces at bistek
jom i pari qe tka prek
je bakllava pa recet

REF. x2:
sherbet sherbet
sherbeti i bakllaves
tkisha bo une muhabet
7 ditet e javes


Ky tekst u dërgua nga perlaKolë Oroshi
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/05/2016
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu


Kolë Oroshi - Sherbeti I Bakllaves
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sherbeti I Bakllaves".
3. Video është e këngës "Sherbeti I Bakllaves", por nuk këndohet nga Kolë Oroshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kolë Oroshi:


Komente 0