Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com
  • Dërgoni Një album


Ju lutemi të sigurohuni që informacionet që po dërgoni të jenë të sakta.
Albumi duhet të jetë i publikuar ndryshe nuk do të pranohet nga moderatorët tane.
Këngët e albumit që nuk janë në teksteshqip, na i shkruani tek "Shenimet" me numrat perkatës në album.

Faleminderit për kohën tuaj.

Titulli *:


Viti i publikimit: Studio e prodhimit:

Numrat duhen vendosur vetëm në këngët që bëjnë pjesë në këtë album dhe me numër nënkuptojmë numrin e tracklist-ës, d.m.th. numrin që kjo këngë ka në renditjen e këngëve të albumit. Për shembull: këngës që hap albumin i duhet vendosur në krah numri 1 dhe kështu me radhë Vendosni numrin që mban secila këngë në album. Numrat duhen vendosur vetëm në këngët që bëjnë pjesë në këtë album dhe me numër nënkuptojmë numrin e tracklist-ës, d.m.th. numrin që kjo këngë ka në renditjen e këngëve të albumit. Për shembull: këngës që hap albumin i duhet vendosur në krah numri 1 dhe kështu me radhë (Të tjerat lërini bosh)
  A Do Vish
  A Kane Uje Ato Burime
  Aman Asht’ Nji Vajzë
  As E Vogel As E Madhe
  Ç’e Mora Koferin Nanë
  Ç’po Këndon Bilbili Moj
  Bota Zunë E Flasin
  Buken Xixelloja
  Byrek, Byrek
  Cupeze Beqare Moj
  Dashurova Unë Një Vajzë
  Degjoje Kengen Time
  Doli Goca N'penxhere
  Doli Goca N’penxhere
  Doli Liza Ne Dritare
  Dua Të Kem Pranë Gjithnji
  E Moj Mirushe Ti Je E Para
  E Si Ta Them
  Erdha Nanë O Nga Kurbeti
  Esmerka
  Festa E Ramazanit
  Fryn Kjo Erë E Lehtë
  Fustanin Qe Ta Solla Mbrëmë
  Goca Ne Oborre
  Gushëbardha Si Dëdora
  Hajde Hajde Moj Dashnore
  Hajredin Pasha
  Hidhni Vallen Vasha T’reja
  Hypi Hoxha Né Minare
  I Hypa Vaporrit
  I Kujtoj Me Mall
  Isa Boletini
  Je I Imi Përgjithmonë
  Ka Shumë Kohë Moj Që T’kam Dashtë
  Kam Ditë Që S'të Kam Parë
  Kanga E Burgut T’spaçit
  Kanga E Mërgimtarit
  Kanga E Refugjatit
  Kangë Gurbeti (2)
  Karafilat Që Ka Shkodra
  Këngë Bilbili
  Kendon Gjeli Pika Pika
  Kenga E Qesendisjes
  Kenga E Qomoles
  Kenga E Rexhes
  Kenge Bilbili
  Kjo Dashnia Mua Me Shkoj Kot
  Kur Dola N’dritare
  Kur Kujtoj Ditët E Korrikut (këngë Kurbeti)
  Kush Niset Me Bo Sevda
  Larg Teje Oj Nanë
  Letër Më Ke Çu’ (letër Ushtarit)
  Lulebore
  Lulja E Bacit
  Ma Jep Dorën Vashë
  Maraku I Shkrete
  Martesa
  Më Erdhe Pranë
  M’i Dhe Flakë Mallit Tim
  Mbrëmje Prilli
  Me Dhjete Te Shkurtit
  Me Hair E Me Te Mbare
  Metelikun Ta Kam Fal
  Moj Burbuqe Lozonjare
  Moj Dashnore
  Moj Fëllënzë Që M’gjezdisë
  Moj Malësore
  Mora Çiftene Dola Për Gjah
  Mora Mandolinen
  Mora Rrugen Per Janine
  Mori Vjollca Qe Qel Ne Saksi
  Napoloni
  Në Kujtime Isha
  Nëpër Shtyllat E Telefonit
  Ndaç Me M’vra Moj
  Ne Der Du Pajton
  Ne Moshen E Rinise
  Nen Nje Portokalle
  Një Lule Në Maj
  O Dhëndër Ku Vete Kështu?
  O E Bukura More
  O Gurbet, Gurbet I Zi
  O Moj Bukuroshe
  Oda Me Tavan
  Ore Vellai I Motres
  Po Shikoja Një Ëndërr T’bukur
  Po T'jemi Bashk Ne Te Dy
  Po Të Pres Akoma
  Poshtë Nga Çairet
  Pse S’më Thirre Djalë
  Rroka Mandolinén
  Sa Shpejt Qenke Rritë
  Sa Të Dua Unë
  Se Dy Të Dashura Që I Kam
  Si Yll Drite N’pritë T’kam Dalë
  Sonte Kemi Dasem
  Të Kam Dashtë
  Të Kam Dashtë Dhe Të Du’
  Të Kërkova Ditë E Natë
  Te Desha Me Halikat
  Te Guri Që Bon Xixa
  Te Rrapi Ne Mashkullore
  Te Te Them Nje Lule
  Ti E Lumtur
  Ti S’vjen
  Uskana Qytet I Im I Bukur
  Vika Deti Tallaz Tallaz
  Xhan Moj Trëndelinë
  Xhindeja
  Zambaku I Bardhë Çel E Lulzon

Shënime:
Ju lutemi të na tregoni ku keni arritur të gjeni informacion për këtë album.
Mund të na tregoni adresën e saktë URL të faqes së internetit ku mund të bëjmë verifikimet tona.

(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2018