Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com
  • Dërgoni Një përmbledhje


Ju lutemi të sigurohuni që informacionet që po dërgoni të jenë të sakta.
Përmbledhja duhet të jetë e publikuar ndryshe nuk do të pranohet nga moderatorët tane.
Poezite e përmbledhjes që nuk janë në teksteshqip, duhet ti dërgoni PËRPARA se të dërgoni një përmbledhje. Ne rast se mungojnë poezi, përmbledhja nuk do të publikohet e pa plotë.

Faleminderit për kohën tuaj.

Titulli *:


Viti i publikimit: Shtëpia botuese:

Numrat duhen vendosur vetëm në poezitë që bëjnë pjesë në këtë përmbledhje dhe në rendin e duhur, d.m.th. numrin që kjo poezi ka në përmbledhje. Për shembull: poezisë që hap përmledhjen i duhet vendosur ne krah numri 1 dhe kështu me radhë Vendosni numrin që mban secila poezi në përmbledhje. Numrat duhen vendosur vetëm në poezitë që bëjnë pjesë në këtë përmbledhje dhe në rendin e duhur, d.m.th. numrin që kjo poezi ka në përmbledhje. Për shembull: poezisë që hap përmledhjen i duhet vendosur ne krah numri 1 dhe kështu me radhë (Të tjerat lërini bosh)
  -1999+
  ...Hapi Dyert
  ..I Thojnë Shqiptar
  01.05.1999
  14.12.2015
  17 Fror Kosovë
  1912 Vlorë
  2014 / Dy Mijë E Katërmbëdhjetë
  21 Mars, Dita Botërore E Poezisë
  30 Vjet
  8 Mars, Nënës
  Adem Zapluzha
  Afër Furrës
  Agim, Për Ty Buron Poezia
  Agonia
  Ai
  Ajo
  Ajo, Zonjë E Penës
  Ajros
  Akorde
  Ali Asllani
  Am I A Relict Today
  Amanet
  Ambasador (Shëngjin 2015)
  Ambasador I Poezisë
  Anastas Nika
  Apartheid
  Apo...
  Arratisja
  Arratisur
  Arrogant
  Art I Përkryer
  Atdheu.
  Atje
  Aureolë Flamuri
  Aurora
  Awaited Time Came
  Ayhan
  Çajupi
  Çerdhe
  Çifti Jubile
  Çmuara
  Ëndërrimtar
  Është Ai…
  Babai
  Babai I Kombit
  Ballkani
  Baresha
  Bariu
  Bashkëbisedoj Me Atdheun
  Bekim Fehmiu
  Bekuara E Muzgut
  Besimi/Vlera Mbijetojnë!
  Betim A Muqa
  Bishë
  Blasfemi
  Bleva Bileten
  Boem
  Bohemi
  Bohemi I Prizrenit
  Bota
  Bota Bimore
  Bota E Poetit
  Bota Ime
  Bota, Banon Këtu!
  Botë E Artit
  Bread
  Bujari Lexoi
  Burgu I Fjalës
  Burrë...
  Buzëqesh
  Buzëqeshje Vrasëse
  Buzuku, Naimi...
  Castle
  Coffe And Cigarettes
  Coffee With My Bride
  Contrite
  Dashura Nënë
  Dashuri E Pakthyer
  Dashuroj
  Dashuroj
  Dashuroj Prizrenin
  Dasma
  Dëshira
  Dëshirohemi
  Dëshmorit
  Dështim Dhe Ndëshkim
  Dear Mother
  Dera E Hapur
  Derdhen Muajt...
  Derdhin Lot
  Deri Kur
  Deri Kur...
  Dhe...
  Dhjetë Qershori 1878
  Dhoma
  Dhoma Ime
  Dita E Mësuesit
  Dita E Mësuesit Prof Fitim
  Ditë E Përkryer
  Ditëlindja 1878
  Djaloshi
  Dje, Sot, Nesër
  Do Doja!
  Dokufest
  Dora E Allahut Do Godet
  Dorëzohemi
  Dritë
  Dua Të Shijoj Jetën
  Duart Dhe Fytyra E Pastër
  Duke Pritur 8 Marsin
  Dy Horra
  E Bekuara Mëmëdhe
  E Bukura Gjuhë !
  E Diel
  E ErrËt FigurË Ndodhi !
  E Zbehur
  E-Dukat-Ë
  Eh, Celebration!
  Eh, Festojmë
  Eja Doku
  El Poeta Bohemio Ha Nacido
  Elegji Për Bukuroshen Shqipëni
  Elegji Për Popullin
  Engjëjt
  Engjëjt Krahëlehtë
  Engjëllusha
  Epike
  Epitafi I Të Pasurit
  Epshi I Xhelozise
  Erdhi Koha E Shumepritur,
  Errësira E Tmerrit
  Fantazmat E Së Kaluarës
  Father
  Femra
  Fluturo
  Foshnja
  Frika
  Frymëzim!
  Fshati
  Fundi I Hienës
  Gebologlu, Poetry You Are
  George Gordon Byron
  Geto 2014
  Gjaku Dhe Loti
  Gjergj Fishta
  Gjuha Shqipe
  Gjumi
  Gjyshi
  Hana
  Haxhi Hilmi
  Helmuar
  Heroi
  Hesht Të Lutem!
  Heshtje!
  Highlander
  Hija
  Himni I Poetëve
  Hyjneshes
  I Am Simply An Albanian
  I Dashuruar Jam!
  I Feel Pain
  I Imi Atdhe!
  I Imi Shpirt Loton
  I Madhi Perëndi
  I Pasuri
  I Qetësuar
  Idhtësi
  If You Go !
  Iftari
  Iki Rinia
  Ikonë
  Ikonë
  Iliri
  Illyricum
  Imagjinata
  Imagjino
  Imituesi
  In My Nest
  Injoro
  Inkuizicioni
  Inspiration!
  Ishte Shkruar
  Jam Dëshmitar
  Jam Fajtor ...
  Jam Gabim?
  Jam I Dashuruar
  Jam I Huaj
  Jam I Hutuar
  Jam I Kërcënuar
  Jam Kundër
  Jam Njeri!
  Jam Relikt!
  Jemi Të Vdekshëm
  Jetë
  Jetë!
  Jeteshkrimi Burimor
  Jetoni
  Ju Lutem Nuk Mundem Më
  Ju Lutem… Nuk Mundem Më…
  Ju, Veton Surroi
  Kafe Me Nusen
  Kafehane
  Kafja Dhe Cigarja
  Kafshata
  Kalaja
  Kalorësi
  Kalorësi / Boletini
  Kalorësit E Gjuhës Shqipe
  Karrocierët E Natës
  Kënaqësia E Heshtur
  Kënga E Ujdhesës
  Keji
  Kendo
  Kerkojne Mbeshttje
  Ketu Buron
  Kingdom Of Eagles
  Kitara E Vjetër!
  Klubi
  Kohë
  Kohë E Turpit
  Komb I Mbarë
  Kosova Bohemian
  Kosovë
  Kosovë
  Kosovë
  Kosovë Deklarata Kushtetuese
  Kosovë Më Merrë
  Kosovës...
  Kthimi
  Kuarteti Pentagram Prizren
  Kulmi I Mundimit
  Kuptimi I Jetës
  Kuptova!
  Kurbanizim
  Kushtrimi I Poetit
  Kushtuar Bacë Qerim
  Kushtuar Bekim Muriqi-T
  Kushtuar Erjon Muça
  Kushtuar Popullit Atdheu
  Kushtuar Shkëmbit Ukshin Hoti
  Largohem!
  Largohesh
  Largohesh Në Aeon
  Lartë
  Lasgush Poradeci
  Lavdi Pellazgëve
  Le Të Mbaron
  Libër
  Lindi Poeti
  Lindur
  Liri Prijës
  Loja
  Lokja
  Lugina
  Lundëro
  Lutje
  Madam
  Malësor
  Mamma!
  Manifesti Poetik
  Mars 8
  Maskenbal
  Matufi
  Më End!
  Më Frikëson Heshtja
  Më Lejoni
  Më Në Fund Miq Të Dashur ... Kam Gjetur Lumturinë!
  Më Shkruaj
  Më Shoqëro
  Më Shtegto
  Më Sundo
  Më Thuaj
  Më Thuaj?
  Më Tmerron
  Më Urrej
  Mëmëdheu
  Mërgimtar!
  Mbretëresha Ime E Jetës
  Mbretëria
  Mbretëria
  Mbretëria E Shqipeve
  Mbretëria E Vetmisë
  Mbylle Derën
  Medinure
  Mendja E Arratisur
  Mendohu
  Merimangë
  Mes Dy Botërave
  Migjeni Zbriti
  Migjeni Zbriti Në Kosovë
  Migrimi
  Migrimi
  Mik I Vitit 1992
  Mik!
  Mike / Mik Ndërto
  Minoritet
  Miqtë Poetë
  Misionar
  Missionar
  Mitingu I Poezisë
  Mjegullirë
  Mo U Dëshpro
  Momenti I Shfrenimit
  Mos Kerko
  Mos Kjaj
  Mos Më Gjykoni!
  Mosbindje Qytetare
  Mosha
  Moshuarit
  Mulliri
  My Mother's Eyes (Sytë E Nënës)
  My Soul Weeps!
  Na Dritëzo...
  Na Streho
  Nanë!
  Natyrë Virgjëreshe
  Në Hijen E Saj
  Në Kullë!
  Në Mëmëdhe
  Në Mes Të Askundit
  Në Mungesë
  Nën Këmbët E Nënës
  Nëna
  Nëna Medo
  Nënë Loke
  Nënës
  Nëno!
  Nëse Ti Shkon !
  Ndaluni Dhe Kujtoni
  Ndërmjet
  Ndiej
  Ndodhi
  Ndodhi Atdheu
  Ndodhin Anatemuarit
  Ne Dhe Viti Monumental
  Ne Ekzistojmë
  Ne Shkretëtirë
  Ne, Ndërgjegja E Popullit
  Nekrologji Për Naimin
  Nest
  Ngujuar
  Një Kafe Me Jetonin
  Një Përmendore Poetike Me Vlera Unikale
  Njëjtë
  Njerez Te Gabuar
  Njeriu I Thjeshtë
  Notare Roje
  Nuk Bashkohen
  Nuk Besoj
  Nuk Jam Për Ty
  Nuk Kam Kohë
  Nuk Urrej
  Nusja
  Odisea E Dashurisë
  Ora Troket
  Padrejtësi
  Pakëz Lumturi Të Qelqtë
  Pangopuri
  Parajsa
  Parajsa E Poezisë
  Parajsë
  Pashko Vasa
  Pasioni
  Passion
  Për Atdheun Xx
  Përqafoj
  Përvjetori
  Pegas Allow Me
  Penë
  Penduar
  Perendi
  Pershendete
  Peshkatari
  Piano
  Pikat E Shiut
  Piktore
  Pinjoll Vraniqi
  Plazhi
  Please...
  Pleqëri Në Vetmi
  Poema E Gjakosur '999
  Poema E Vetmisë
  Poetët Dhe Fryma E Re
  Poeti Dashuron Atdheun.
  Poeti Dhe Kitara
  Poeti Enigmatik
  Poeti I Varfër
  Poeti Ynë
  Poezi Bohemiane
  Poezia !?
  Poezia +
  Poezia Kujton
  Poezia, Deti Dhe Unë
  Pragu
  Pranoj
  Pretendoj
  Primitiv
  Prizren
  Prizren, Ti Më Tremb
  Prizrenasi
  Prizrenasja
  Promenade
  Pse Më Do Ti Mua
  Pse Poet...
  Pse Urren
  Pulëbardha
  Purpurt...
  Pushoni
  Pushtetari
  Pyes Pse?
  Qëruara
  Qetësia E Brishtë
  Qetësia Shpirtërore
  Qielli I Shtate
  Qindra Vjeqare
  Qytet I Dhimbjes!
  Racë Ariane
  Renesansa E Artit
  Respekto
  Rinia E Vonuar
  Rinor
  Robert Natello
  Romancë
  Romansa
  Rrapi
  Sacra Dardania
  Sërish
  Scene!
  Sergei Yesenin
  Sesandi
  She, The Lady
  Shfletimi
  Shija
  Shijo Bukurën Varfëri
  Shiu
  Shpalos
  Shpirt Poeti
  Shpirti
  Shpirti Loton
  Shpresë Më Jep I Madhi Zot
  Shpresë Më Jep!
  Shpresoj
  Shqipnja
  Shqiponjë
  Shqiptar-Ia
  Si Nuk Sheh Syri Këto Krijesa!
  Si Thua
  Sir, Alfred Nobel
  Skenë!
  Skllav Jam
  Snobi
  Sonte Nuk Dua Të Fle
  Soprano
  Sot
  Sot Unë !
  Sot Unë !
  Stori
  Story
  Strofët Më GjynjËzuan
  Strofulla
  Suferinën Zbute
  Sytë E Mprehë
  Sytë E Nënës
  Take Me
  Tango Mesnate
  Të Lutem Hesht
  Të Lutem Më Shtegto
  Të Mundon Ndërgjegja
  Të Nesërmen
  Të Prita
  Tërhiqem Nga Kjo Jetë
  Tej Kufirit
  Thesari
  Thojnë
  Ti
  Ti Prizren
  Tingujt
  Today
  Tonight!
  Tradhti Bashkëshortore
  Tradhtova Atdheun !!!
  Tre Vëllezër
  Tretemi Në Pafundësi
  Tyran + Gjenerata
  Tyran And His Generation
  Tyrani
  Udhëtimi I Fundit
  Ukshin Hoti
  Unë
  Unë Dhe Poeti!
  Unë Jam Thjeshtë Tyrani
  Unë Lë Amanet
  Unë Sonte!
  Unë!
  Ura E Gurit
  Urdhëroi
  Valle Mesnate
  Valsi Vienez
  Value!
  Vashëza Prizrenase
  Vashëzat
  Vashëzo …je Krenare
  Veja E Zezë
  Vendlindje
  Vendosur
  Venit
  Vera
  Verses Kneeled Me
  Vetëvrasja
  Veterane
  Vetmia
  Vlerë!
  Vonë
  Walk Me
  We Are Mortal
  Xhonke
  Xix '70
  Yjet E Mesnatës
  You
  Zëri I Arsyes
  Zëri I Brendshëm
  Zëri I Nënës
  Zëri I Shqiptarit
  Zëri Zbriste
  Zbukurove Trupin
  Zgjohu
  Zgjohu I Bukuri Mëngjes
  Zgjuar Janë...
  Zi-Lia
  Zjarri Pafund
  Zjarrtë
  Zonja Në Moshë
  Zonjushë
  Zorrethare
  Zot I Madh Shpresë Me Jep!
  Zot Kujdesu Për Shqipëtarinë!
  Zot Shpërble Ilirinë
  Zotëri Alfred Nobel
  Zotëri Duro...

Shënime:
Ju lutemi të na tregoni ku keni arritur të gjeni informacion për këtë përmbledhje.

(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019