Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dërgo Një përmbledhje nga Dionis Xhafa


Ju lutemi të sigurohuni që informacionet që po dërgoni të jenë të sakta. Përmbledhja duhet të jetë e publikuar, ndryshe nuk do të pranohet nga moderatorët tanë. Poezitë e përmbledhjes që nuk janë në teksteshqip, duhet ti dërgoni PËRPARA se të dërgoni një përmbledhje. Në rast se mungojnë poezi, përmbledhja nuk do të publikohet e pa plotë. Faleminderit për kohën tuaj.

Titulli *:


Viti i publikimit:
Shtëpia botuese:


Vendosni numrin që mban secila poezi në përmbledhje në katrorin anash titullit. Numrat duhen vendosur vetëm në poezitë që bëjnë pjesë në këtë përmbledhje dhe në rendin e duhur, d.m.th. numrin që kjo poezi ka në përmbledhje. Për shembull: poezisë që hap përmledhjen i duhet vendosur në krah numri 1 dhe kështu me radhë (Të tjerat lërini bosh)
 •   1389
 •   1996
 •   2001 (Lufta Për Liri E Shqiptarëve Të Maqedonisë)
 •   Abdullahu
 •   Adriatik
 •   Agim I Ri
 •   Agim Kafkian
 •   Ajër I Natës
 •   Ajkuna
 •   Ajsberg
 •   Akuarium
 •   Andromaka
 •   Arti Në Rrugë
 •   Artisti Me Çifteli
 •   Atdheu Është Një Djalë Që Plaket
 •   Atdheu Im
 •   Atdheu Rrjedh Gjak Përditë
 •   Athina
 •   Azilkërkuesi
 •   Çarja E Qiellit
 •   Çështje Varresh
 •   Është Një Vend Që Unë E Dua
 •   Balada E Ujit
 •   Barbarët
 •   Besnikëria
 •   Bie Borë
 •   Bien Yjet Lart Nga Qielli
 •   Bisedë Me Migjenin
 •   Blu
 •   Bora
 •   Borë Dhe Shpirt
 •   Bulevardi I Peshkopisë
 •   Buzëqeshja Jote Ëngjellore
 •   Buzëqeshjet E Vendlindjes
 •   Cigarja
 •   Dashuri Dhe Drejtësi
 •   Dashuri Në Kapitalizëm
 •   Dashuri Që Të Kall
 •   Dëgjoj Muzikë Në Vend Të Vetmuar
 •   Dedikim Për Vladimir Majakovskin
 •   Delviniot
 •   Dhembshuri
 •   Dhimbja Më E Madhe Nuk Është Fizike
 •   Dhomë E Emigrimit
 •   Dhunë E Ter Ditë E Natë
 •   Dhunimi
 •   Diell
 •   Dielli Në Perëndim
 •   Dimër
 •   Dinjitet
 •   Dionis Xhafa
 •   Ditiramb
 •   Djalë Nga Drenica
 •   Djali I Vogël
 •   Djemtë E Kromit
 •   Do Ta Kujtoj Migjenin
 •   Dolli Për Njerëzinë
 •   Dramë E Jetës
 •   Dridhje Zemre
 •   Drin O Drin
 •   Drini I Zi
 •   Dritat E Makinave Natën
 •   Duart E Shtrira
 •   E Keqja Në Zemër Të Botës Dec 15
 •   E Shtuna E Bukur
 •   E Vërteta
 •   Eci Turbullt Në Tokë Shqiptare
 •   Elegji Për Shpirtat E Trazuar
 •   Emigrantët Në Napoli
 •   Emigranti
 •   Emigranti Dibran
 •   Erë Deti
 •   Errësirë
 •   Euria Dhe Noti
 •   Falje
 •   Fantazma
 •   Fëmija I Humbur
 •   Ferra
 •   Fier
 •   Fijet E Kombit
 •   Fiskaja
 •   Flas Me Ty O Natë E Errët
 •   Flotus
 •   Flutur
 •   Flutura E Bardhë
 •   Fluturimthi
 •   Fluturo
 •   Forma Të Lirisë
 •   Funeral
 •   Fytyrëshumtët
 •   Gërvishtja E Qiellit
 •   Gijotinë (Një Personazh Që Flet)
 •   Gjak
 •   Gjarpërinj Të Krimit
 •   Gjysmëhëna E Përgjakur
 •   Goditja
 •   Hakmarrje Fqinjësh
 •   Hëna Dhe Yjet Ose Thjesht Meditime
 •   Heroi I Kosovës
 •   Heronjtë
 •   Heshtja
 •   Heshtja E Rëndë
 •   Heshtje Sa Një Lumë
 •   Hije Të Së Shkuarës
 •   Hijenat (Poezi Politike)
 •   Himn Për Dashurinë
 •   Hojet
 •   Homeri
 •   Humnerë
 •   I Përhumbur
 •   Imazhe Fëmijërie
 •   Intrigantët
 •   Inversion
 •   Iraniani Në Athinë
 •   Kafe Dhe Freski
 •   Kaltërsi E Natës
 •   Kandrra E Minj
 •   Kasapët
 •   Kashmiri
 •   Kazmë Shpirtit
 •   Kënga E Krojeve
 •   Kënga E Magjisë
 •   Kënga E Vajit
 •   Këngë E Ëndrrave
 •   Këngë E Bukës
 •   Këngë E Kafkës
 •   Këngë E Luftës
 •   Këngë E Mefistofelit
 •   Këngë E Shiut
 •   Këngë Ndryshe Për Vendlindjen
 •   Klanet
 •   Koha Rrotullohet
 •   Kohë E Plagës Së Qelbur
 •   Kohë E Turbullt
 •   Kombi Dhe Kombe
 •   Korba Dhe Kërma
 •   Korifenjtë
 •   Kosovës
 •   Kozmos
 •   Krishtlindjes
 •   Kufijtë Janë Pronë E Mortjes
 •   Kujtime
 •   Kujtime Nga Bari
 •   Kujtime Nga Napoli
 •   Kujtimi I Një Poezie Të Fatos Arapit
 •   Kulturë Aleksandrine
 •   Kumarxhiu
 •   Kundërpedal
 •   Kur Ike Ti
 •   Kur Zgjohesha Në Dibër
 •   Kush Ma Vodhi Fëmijërinë
 •   Lagjia E Përbaltur
 •   Lagjia E Re
 •   Lartësia
 •   Lavdi Për Poetët
 •   Lindja
 •   Liri E Zezë
 •   Llumi I Llumit
 •   Lokali I Preferuar
 •   Lot Dhe Magji
 •   Lot Nëne
 •   Lotët Si Çurg
 •   Lule
 •   Lumi, Dëshmitari Historik
 •   Mësueses Së Parë
 •   Mbi Argjironë E Kadaresë
 •   Mbi Flamurin E Vendit Tim
 •   Mbi Mitin
 •   Mbi Perënditë
 •   Mbi Qenie Majmunore
 •   Melankoli
 •   Mizat
 •   Mjerimi Dhe Mallkimi
 •   Morgu
 •   Mundime Dhe Ëndërrime
 •   Natë Dhe Hënë
 •   Natë E Zezë
 •   Në Vendin E Krimit
 •   Nën Plumbat E Kallashnikovëve
 •   Nën Presion
 •   Nëna Ime
 •   Nëntoka
 •   Nëse Vdes Një Ditë
 •   Ndodh
 •   Ne Nga Bulqiza
 •   Ne Që Shohim Përtej
 •   Nepotizmi
 •   Nik
 •   Një Dashuri Në Moshën 20 Vjeç
 •   Një Djalë
 •   Një Fjalë E Fortë
 •   Një Hap Larg Atdheut
 •   Një Këngë E Zezë
 •   Një Komb I Rrahur
 •   Një Kryq E Një Shqiponjë
 •   Një Lule E Këputur
 •   Një Nënë
 •   Një Njeri Me 100 Fytyra
 •   Një Shpirt
 •   Një Shqiponjë E Plaguar
 •   Një Shtet
 •   Një Sy Gjumë Në Grurë, Në Vapë
 •   Një Tërmet Në Meksikë
 •   Një Trishtim Në Zemër
 •   Një Tufë Me Lule
 •   Një Turk Në Napoli
 •   Një Vullkan Kam Në Shpirt
 •   Njerëzit E Mëdhenj
 •   Njerëzve Të Vendit Tim
 •   Njeriu Dhe Bomba Atomike
 •   Njeriu I Rrugës
 •   Njeriu Me Gjak Të Qelbur
 •   Njeriu Me Migrenë
 •   Njeriu Në Olimp
 •   Nola E Dashur
 •   O Vendi Im, Ndize Zjarrin
 •   Odisea
 •   Parisi Dhe Kryeqytete
 •   Pas Zjarrit, Do Marrësh Hirin
 •   Pasaportat E Botës
 •   Pasdite, Në Vendin E Punës Së Rrëmujshëm
 •   Pëllumbi Dhe Shigjetat
 •   Përbindëshi Me Dy Kokë
 •   Përmbi Re
 •   Përplasja E Brezave
 •   Përplasja E Meteorëve
 •   Plagë Dhe Mërzi
 •   Plagosja
 •   Po Ajo Rrugë
 •   Po Goditet Akropoli
 •   Po Sonte Do Të Besoj
 •   Poetët
 •   Poezi Kushtuar Absurdit
 •   Poezi Për Otranton
 •   Poezia
 •   Poezia Dhe Kamerieri
 •   Poezia E Pakuptueshme
 •   Poseidoni Nuk Është I Lumtur
 •   Pranverës
 •   Prekazi
 •   Prostitucion
 •   Prusia U Bë Hi
 •   Pse Aq Zi?
 •   Pse Poetët Vdesin 27 Vjeç
 •   Pulëbardhat Fluturojnë
 •   Pulson Zemër E Ndarë E Kombit
 •   Puna E Rëndë
 •   Punë E Gradaçelave
 •   Punëtorët E Skelave
 •   Punëtori I Vogël Sarandiot
 •   Qentë E Natës
 •   Qetësi
 •   Qiell Me Yje Zjarri
 •   Qytet Pa Zemër
 •   Qyteti I Veriut
 •   Qyteti Im
 •   Qytezës Sime
 •   Refugjati (Monolog I Supozuar)
 •   Rikthimi
 •   Rini Jam (Mbi Individualen Dhe Të Përgjithshmen)
 •   Rrathë Danteskë
 •   Rrëfimi I Ushtar Fat’hi
 •   Rrufetë E Zeusit
 •   Rrugë E Natës
 •   Shakaja Më (E Hidhur) E Njerëzimit
 •   Shënime Kronikani
 •   Shëtitja E Madhe
 •   Shëtitje E Zezë
 •   Shesh-Pushimi
 •   Shiu
 •   Shkallarë
 •   Shpërbërja
 •   Shpirt Kriminal
 •   Shpirt Poeti
 •   Shpirt Satanai
 •   Shpirti Im
 •   Shpresa
 •   Shpresa E Vdekur
 •   Shqipëria
 •   Shqiptar
 •   Shtëllungat E Natës
 •   Shtëpi E Ngrohtë
 •   Shtëpia E Vjetër
 •   Shuarja E Dy Jetëve
 •   Simfoni
 •   Siria Nuk Është Larg
 •   Sizifi Është I Lumtur
 •   Skëterrë
 •   Skenë Krimi
 •   Slobodan
 •   Sokrati Në Athinë
 •   Sonet (2)
 •   Sonte
 •   Sot U Deva
 •   Statuja E Çuditshme
 •   Stërkala Të Përjetshme
 •   Sytë E Bulqizës
 •   Takim Me Homerin
 •   Taksisti
 •   Talentet E Vdekur
 •   Të Digjesh Në Zjarr
 •   Të Ndjesh Ekzistencën
 •   T’i Hash Shpirtin Poezisë
 •   Thirrje Në Errësirë
 •   Thjesht Një Hi
 •   Ti Pinje Ujë Me Gaz
 •   Ti Tradhtare
 •   Tiranës
 •   Titos
 •   Tjetër Vdekje
 •   Toka E Gurit
 •   Tradhti
 •   Tradhti Pas Tradhtie
 •   Tragjedisë
 •   Trazo
 •   Trëndafil
 •   Trojet
 •   Trup E Shpirt Emigranti
 •   Turbullira Të Pamundësisë
 •   Turisti Maroken
 •   U Dashurova Flakë E Valë
 •   U Shkatërrua Ylli Me Pesë Cepa
 •   Uçk-Së
 •   Ulërima E Ujkut
 •   Ulërimë
 •   Unë Dhe Shoku Im
 •   Unë Do Qaj
 •   Ura
 •   Urrejtje Në Ajër
 •   Valë E Detit
 •   Varfërinë Që E Kam Parë
 •   Vargje Të Ç’Rregullta Për Atdheun
 •   Varri
 •   Vdekja Më Vjen Përditë
 •   Vdekje Si Kjo
 •   Vdiq Akili, Fitoi Greqia
 •   Vendi Im
 •   Vendi Im Është Një Dorë E Përgjakur
 •   Venitje
 •   Vetmi
 •   Vjersha E Të Verbërit
 •   Vjolë
 •   Vranësirë
 •   Xhungël
 •   Xhuxhi
 •   Yjet
 •   Zë Në Errësirë
 •   Zemër
 •   Zemra Dhe Materia
 •   Zemra Nënash
 •   Zjarr Dhe Boshësi
 •   Zjarrmi
 •   Zogu Me Krahun E Thyer
 •   Zombiet
 •   Zot Dënoje
 •   Zyrë Dhe Natyrë

Shënime:
Ju lutemi të na tregoni ku keni arritur të gjeni informacion për këtë përmbledhje.