Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza - Xheni

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(çdo strofe dy here)

As tre muaj s'kishin kaluar
Qe ushtar une kisha shkuar

Por ja nje dite lajmi me erdhi
Qe e dashura ish fejuar

Nje leter ajo dergoi
Qe te qaj une te therras, o Xheni
Dy tri fjale ajo me shkroi
"Mos shpreso, me harro"

Ej ou ou Xheni u nanuna
Jee ou ou Xheni u nanuna
Jeeee ooo oo Xheni

Nuk e di cfar do te besh
Kur ne dasem do te vij, o Xheni
Ti e veshur me te bardha
Ndersa uneÂ… kostum te zi

Ej ou ou Xheni u nanuna
Jee ou ou Xheni u nanuna
Jeeee ooo oo Xheni

A e di çfare te kam sjellur
Te kam sjelle nje medaljon, o xheni
Qe dikur ti ma ke falur
Eja na merreÂ…
Jepja atij qe ke perkrahur, o Xheni

Ej ou ou Xheni u nanuna
Jee ou ou Xheni u nanuna
Jeeee ooo oo Xheni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)