Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - E Urrej Shiun

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në kitarë teli... i këputur
ndali këngën më të bukur...
por s'e ndali,shiun në këtë qytet..
Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
në mes të rrugës.. unë po lagem vetë..

I harruar si një letër e djegur...
në këtë rrugë pa adresë kam mbetur
E urrej... shiun kur bie...
se njëherë ma fiku një zjarr..
një zjarr dashurie...
I urrej.. lotët e mi...
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Dashuria ish dikur
mbet kornizë pa pikturë
që askund nuk e shoh në mur...
I harruar.. si nje leter.. e djegur...
ne kete rruge.. pa adrese kam mbetur...
E urrej shiun kur bie..
se njehere ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie...
i urrej.. lotet e mi...
sepse ngjajne me shiut.. (2x)

u urrej shiun kur bie..
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie...
I urrej lotët e mi...
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Ti ndoshta ishe një rrufe
që erdhe shpejt...
dhe kur shkove, nuk e dita, as e di
por këngën edhe shpresën
i le të treten nëpër shi...
yyyyyyuuuu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)