Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 & Adelina Ismaili - Sajzeza

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Arifi:]
Sajzez'o, o moj sajlar'o

sajzez'o, o moj sajlar'o
o si na e dogje muhallën'o
o si na e dogje muhallën'o

[Adelina:]
Nuk e dogja unë se jam delije'o

nuk e dogja unë se jam delije'o
e dogji ç'ai djalë me alltije'o
e dogji ç'ai djalë me alltije'o

[Arifi:]
Sajzez'o, o moj sajlar'o

sajzez'o, o moj sajlar'o
o si na e dogje katundin'o
o si na e dogje katundin'o

[Adelina:]
Nuk e dogja unë se jam qibare'o
nuk e dogja unë se jam qibare'o
e dogji ç'ai djalë me cigare'o

e dogji ç'ai djalë me cigare'o

[Arifi:]
Sajzezo, moj si flutur'o
sajzezo, moj si flutur'o
hajd' ma jep fjalën, moj e bukur'o

hajd' ma jep fjalën, moj e bukur'o

[Adelina:]
Fjalën s'un ta jap, djalo, fjalën s'un ta jap
fjalën s'un ta jap, djalo, fjalën s'un ta jap
jam shumë e re, djalo, prit të rritem pak
jam shumë e re, djalo, prit të rritem pak
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)