Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Ante I Tokes Time

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mjaft, se pash më pash
I rashe botes qark
Une, vetem me veten
Shtegtar i ngrate
Bota me josh si magji
Por dua te kthej nga vij.

Se, shpesh e me shpesh
Ndjej qe malli më mbyt
Se, dua pak ajer
Te mbushem me fryme
Çdo nate ne gjumë shoh shtepine
Ne pragun e saj
çlodh trupin tim

Ante i tokes sime
Atdhe, te prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Po deshe ti do rilind per ty, Ante

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

Se, shpesh e me shpesh
Ndjej qe malli më mbyt
Se, dua pak ajer
Te mbushem me fryme
Çdo nate ne gjumë shoh shtepine
Ne pragun e saj
çlodh trupin tim

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)