Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Françesk Radi - Rock I Burgut

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Burrel!
I lindhur jam tek burgu i vjetër
Me zemër plagë me mall të madh
Shoh dy gisht qiell, s'kam dy gisht letër
Mendimin tim e bëra zarf

I lidhur, nënë, tek burgu i vjetër
Me zemër plagë me mall të madh
Shoh dy gisht qiell, s'kam dy gisht letër
Lirinë e kam kaq pranë dhe larg

Në terr të natës kërkoj lirinë
I vetëm jam pa asnjë shok
Muret memecë, ngado zinxhirë
Prangat përplas nën ritmin rock

(refreni)
Sa pranë dhe larg qënka liria
Nën ritmin rock unë protestoj
I lidhur nënë më shkoi rinia
Harrova veten sot nën ritmin rock
------------

Eshtë rocku ynë i revoltuar
Sa pak liri sa shumë gardianë
Nën të ritmin rock jam i harruar
Lirinë e kam kaq larg dhe pranë

Në terr të natës kërkoj lirinë
I vetëm jam pa asnjë shok
Muret memecë, ngado zinxhirë
Prangat përplas nën ritmin rock
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)