Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Bytyqi - Ku Je Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ke hyr ne jeten time ti e di
dhe qdo gje qe bej pa ty nuk ka kuptim
frymen tende nuk e ndjej
prekjen tende trupi im nuk e harron..ku je, ku je, ku je

Kjo vetmi e gjate mori emrin tend
ky trishtim pa fund mori emrin tim
ti pa mua si jeton
ndoshta ndjehesh ngrohte ne krahet e dikujt..

REF.

Ti
ke mallkimin tim per ditet qe do vijne
ke deshiren time deri ne harrim
ku je ti, ku je ti
ku je ti qe s'njohe kurre gezim.
Ti
vetem djalli me tregon ku fshihesh ti
vetem une te dua ne k'te bote e di
ku je ti, ku je ti
ku je ti qe nuk kuptove syte e mi.

Str.2

Nuk e di a do te mundem te harroj
nete te gjata plot me yje qe s'mbarojne
po te pres me pa durim
po pres djellin qe te lind, me dukesh ti..ku je, ku je, ku je

Nuk e di sa kohe kalon mbi telefon
per nje fjale qe jeten time e ndryshon
ti pa mua si jeton se besoj jo jo nuk mundem ta besoj..

REF.

Ti
ke mallkimin tim per ditet qe do vijne
ke deshiren time deri ne harrim
ku je ti, ku je ti
ku je ti qe s'njohe kurre gezim
Ti
vetem djalli me tregon ku fshihesh ti
vetem une te dua ne k'te bote edi
ku je ti, ku je ti
ku je ti qe nuk kuptove syte e mi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)